REKLAMA
,
Jadę oddać krew!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jadę oddać krew! – pod taką nazwą rusza wspólna akcja RCKiK w Lublinie oraz firmy Speed Car. Chodzi o zachęcenie do oddawania krwi i propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. W sierpniu każdy, kto podzieli się krwią, otrzyma specjalną naklejkę na samochód.

Reklama

Na osoby, które odwiedzą punkty poboru krwi po raz pierwszy, czekają prezenty. Wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców województwa lubelskiego do oddawania krwi.

– Zależy nam, aby propagować modę na bycie Honorowym Krwiodawcą. Stąd pomysł stworzenia akcji  i naklejek. Chcemy, aby osoby, które oddają krew mogły pokazać, że wspierają tę inicjatywę, robią coś dobrego i bezinteresownie pomagają. Wierzymy, że to może zmotywować innych do działania, a nam zależy na każdej nowej osobie, która dołączy do grona Honorowych Krwiodawców i będzie dzieliła się tym drogocennym lekiem – mówi Paweł Filip, kierownik Działu Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

O problemach z krwią i kurczących się jej zapasach pisaliśmy wielokrotnie. W naszym województwie szczególnie dotyczy to krwi z grupy A, B i O. Stacje krwiodawstwa zachęcają więc do oddawania krwi i przypominają, że wystarczy 20 minut, aby uratować komuś życie.

Sierpniowa akcja Jadę oddać krew! dotyczy siedziby RCKiK w Lublinie, ale także wszystkich 9 oddziałów terenowych z województwa lubelskiego, w tym oczywiście Chełma.
Każdy dawca w zamian za oddanie krwi, otrzyma specjalną naklejkę do umieszczenia na swoim samochodzie. Ale to nie wszystko. Partner akcji –  Speed Car – przekazał także swoje gadżety dla krwiodawców. Trafią one łącznie do 110 osób, które pierwszy raz w życiu oddadzą krew. W Lublinie otrzyma je 20 pierwszych osób, a w Chełmie 10 pierwszych osób. Akcja rozpoczyna się we środę, 7 sierpnia.

Szczegółowe informacje na temat tego, jak zostać krwiodawcą, a także adresy placówek terenowych i listę aktualnie organizowanych akcji poboru krwi znajdziecie na stronie: www.rckik.lublin.pl.

W Chełmie krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szpitalnej 53, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-12.30, tel. 82 565 56 51.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA