REKLAMA
,
Jak na karnawał, to do Wenecji…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W 2018 roku znalazłam się w Wenecji na najpopularniejszym w Europie karnawale – było to moje marzenie od wielu lat. I tym marzeniem Grażyna Hankiewicz podzieli się z nami. Zapraszamy do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na wystawę fotografii „Karnawałowe maski weneckie”.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Grażyny Hankiewicz „Karnawałowe maski weneckie”. Wernisaż zaplanowano na piątek  (14 stycznia), godz. 17:00, w galerii Nova ChBP  (ul. Partyzantów 40).

W 2018 roku znalazłam się w Wenecji na najpopularniejszym  w Europie karnawale weneckim – było to moje marzenie od wielu lat – opowiada Grażyna Hankiewicz.

Jej zdaniem, wenecki karnawał koniecznie trzeba zobaczyć. To barwne widowisko, pełne śmiechu, zabawy i radości.  Głównym miejscem, w którym odbywają się karnawałowe wydarzenia – pokazy artystyczne, konkursy jest Plac św. Marka. To właśnie tutaj, na wielkiej scenie, zwanej największą salą balową Europy, można spotkać najwięcej osób przebranych w bogato zdobione stroje z poprzednich epok.

– Niezbędnym elementem każdej kreacji jest oczywiście wenecka maska – dodaje autorka. 

I w atmosferę tego wydarzenia przeniesie nas jej wystawa fotografii „Karnawałowe maski weneckie”. 
Zapraszamy, wstęp wolny!

Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego 2022 roku.

***

Grażyna Hankiewicz z wykształcenia jest nauczycielką plastyki, a z zamiłowania  fotografką. Uprawia głównie fotografię społeczną, nie stroni  od fotografii  przyrodniczej  i  reporterskiej. Jest członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków a także  Grupy Twórczej Motycz, Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA.

Jej prace pokazywane były na wystawach  indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. na Węgrzech, w Kazachstanie, Korei. Autorka ma na swoim koncie wiele osiągnięć, była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Otrzymała  m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Kuratora Oświaty, Tytuł Człowieka Roku – Radzyń Podlaski 2018, Nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w kategorii fotografii, wygrała ranking na  najbardziej wpływową Kobietę powiatu radzyńskiego w 2019 r., zajęła  II miejsce w Międzynarodowym  Konkursie Fotograficznym NASZE PTAKI w kategorii Portrety – zorganizowanym przez ZPFP w 2006 roku i wiele innych.

Zdjęcia autorstwa G. Hankiewicz znajdziemy w wielu wydawnictwach albumowych, kalendarzach, folderach i ogólnopolskich periodykach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA