REKLAMA
,
Jak poszły matury?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Maturę zdało w tym roku 71,5 %, czyli ponad 11 tysięcy uczniów z Lubelszczyzny. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w czerwcu tego roku.

W województwie lubelskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (czyli w czerwcu) przystąpiło 15 959 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

Reklama

Zdecydowanie lepiej na maturze wypadli absolwenci liceów ogólnokształcących. Zdała  zdecydowana większość z nich czyli 80 %. W przypadku absolwentów techników, to egzamin zdało trochę więcej niż połowa czyli 56,4 % zdających.

Jeśli chodzi o przedmioty, to okazuje się, że tegoroczni maturzyści zdali lepiej język angielski niż język polski. Maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 89% lubelskich maturzystów z liceów i techników, matematykę 79%, a język angielski 90%.

Kto nie zdał egzaminu tylko z jednego przedmiotu, będzie go mógł poprawić jeszcze w sierpniu br.

To nie była zwykła matura. W czerwcu, a nie jak zwykle w maju, uczniowie przystąpili do egzaminów pisemnych z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ze względu na pandemię nie było matur ustnych.
Pełne wyniki matur, z uwzględnieniem uczniów zdających w terminie dodatkowym i poprawkowym, OKE opublikuje 30 września.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA