REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Przyjdź na konsultacje, zmień Plac Łuczkowskiego
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Masz pomysły na zmiany na Placu Łuczkowskiego? Podziel się nimi z prezydentem. Jakub Banaszek zaprasza chełmian na konsultacje w sprawie rewitalizacji centrum Chełma.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 września, o godzinie 17:00, w sali nr 1 Urzędu Miasta Chełm (Lubelska 65).

Tematem rozmowy będą zmiany na Placu dra Edwarda Łuczkowskiego. Miasto właśnie przygotowuje projekt o dofinansowanie szeroko zakrojonej rewitalizacji centralnego miejsca w Chełmie. Dotacja może sięgnąć aż 12 milionów zł. Stąd zaproszenie z ratusza dla wszystkich mieszkańców, by podzielili się swoimi pomysłami i uwagami.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu miasto zrezygnowało z projektu na rewitalizację Pl. Łuczkowskiego. Wartość tamtej koncepcji wynosiła około 4 mln złotych, a dofinansowanie na poziomie niecałych 30%. Wtedy planowano m.in. budowę nowego budynku z wejściem do podziemi kredowych. Problemy z projektem i brak środków w budżecie wymusiły jednak rezygnację z projektu.

Może nie ma tego złego… Teraz miasto walczy o projekt o wartości kilkunastu milionów złotych i dofinansowaniem na poziomie  85%.

Co miałoby się zmienić na Placu Łuczkowskiego? – pyta prezydent Jakub Banaszek i zaprasza – Wspólnie ustalmy projekt rewitalizacji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ciekawa konstatacja.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  No tak przypomniales mi ze wielka naiwnością jest wierzyc ze Banaszek sam ma jakiekolwiek plany , hehe
  Nie badz ponurakiem, idz na wybory.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Co zamierza pan Prezydent, wie tylko on sam. Nawet gdyby miał zupełnie czyste intencje (czego sobie wszyscy życzymy), aura obecnych czasów w jakimś stopniu pozwala na “wykrakanie” takiego, czy tam trochę innego scenariusza. Takie są moje skojarzenia m in z placem Piłsudskiego w Wawie i “schodami donikąd “, a teraz jeszcze ambaras z Westerplatte. Miejmy nadzieję bez jakiejkolwiek analogii do chełmskiej rzeczywistości.
  Co do tej Cafe Maryni, to jak najbardziej jestem za. Jeszcze żeby z okolicy sączyła się jakaś dobra klimatyczna muza na żywo – żyć nie umierać!
  Ps. Rzeczywiście jakieś jesienne ponuractwo mnie dopadło…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  TSJ próbujesz mnie rozczarowac zamierzeniemi pan Prezydenta gdy juz zaczynalem odzyskiwac w niego wiare, hehe
  Pozyjemy zobaczymy.
  Co do kretych uliczek i tajemniczych zaulkow można zachwycic sie brukiem opowiadajacym historie czasów przeszlych albo wypic capucino i pogadac o d… Maryni z bardem Markiem Dyjakiem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Układ starej części Chełma ma coś w sobie, i to należało by mimo wszystko jakoś szerzej wykorzystać dla dobra ogólnego. Zadbać nie tylko o plac imprezowo – propagandowo – defiladowy, ale i o te przesiąknięte historią zaułki, na które na razie lepiej się wieczorem na spacer nie zapuszczać.
  Jak mi się wydaje, cel tego projektu może być z góry zaplanowany w celu przebudowy Łuczkowskiego na plac o okazjonalnym, potrójnym przeznaczeniu takim jak wyżej wspominałem. Można się tam spodziewać powstania też jakiegoś wyrazistego, zgodnego z duchem czasu obiektu kultu powszechnego w postaci np nobliwego pomnika itp.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Amatorszczyzną też jest łamanie starej spraktykowanej zasady inżynierskiej, że nie naprawia się mechanizmu który sprawnie i skutecznie działa. Takie pomysły w stylu “filipa z konopii” w tym naszym “folwarku” Chełm co raz to wyrastają, jak grzyby trujące – znienacka. Pomijając z niesmakiem siedzibę magistratu, urodzaj tego typu niezdrowych okazów dotkliwie zauważany jest posiadłościach lennych naszych jaśnie nam panujących. Podobnie kiedyś szło do natarcia wygłodniałe, obdarte sowieckie wojsko ogniem niszcząc dojrzałe łany poburżujskich zbóż.
  Mister B. pozdzierał już sobie trochę kolana i łokcie, ponabijał parę guzów jak to każdy w młodości i z tym bagażem niech działa dalej, z rozwagą próbując oddzielać wszechobecne plewy od wartościowego ziarna. Może za sto lat i on zasiądzie w posągu z brązu na ławeczce w honorowym miejscu miasta. A może wręcz przeciwnie?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *