REKLAMA
,
Jazz pod strzechą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W „Strzesze u Wojciecha” będzie w najbliższą sobotę , 25 listopada br., niczym w nowojorskim klubie. Zagra Ed Cherry – jeden z najlepszych amerykańskich gitarzystów jazzowych.

Reklama

Gitarzyście towarzyszyć będą perkusista Arek Solik i kontrabasista Michał Jaros. Dla miłośników jazzu w Chełmie taki koncert to rzecz niecodzienna.

Ed Cherry to jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną: od Ameryki, przez Europę, aż po Azję.

Arek Skolik w 2005 r. otrzymał tytuł „Najlepszego Perkusisty Roku” oraz zajął II miejsce w kategorii Perkusisty Roku przyznawanej przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”. Należy do tych muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę. Raczej chyli czoła przed tradycją i stara się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych.

Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1996 r. na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu został uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu otrzymując nagrodę Grand Prix. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia (1997). Brał udział w najważniejszych festiwalach jazzowych, koncertuje z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej.

Na koncert zapraszamy w sobotę, 25 listopada br., godz. 19, „Strzecha u Wojciecha”, Armii Krajowej 18. Informacje o biletach na miejscu lub pod nr tel. 82 564 00 33.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA