REKLAMA
,
Jazz w KDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Saksofonista Kuba Więcek promuje swój drugi album „Mulstitasking”. Zapraszamy na jazzowy koncert w niedzielę do KDK.

Reklama

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w niedzielę (14 kwietnia) na koncert tria saksofonisty Kuby Więcka promujący drugi album artysty „Mulstitasking” (Warner/Polskie Nagrania), którego światowa premiera będzie miała miejsce 12 kwietnia br.

W sali widowiskowej KDK w niedzielny wieczór artysta wystąpi w towarzystwie jednej z najlepszych sekcji rytmicznych w naszym kraju. Skład tria to:
Kuba Więcek – saksofon altowy, elektronika
Michał Barański – kontrabas, gitara basowa, konnakol
Łukasz Żyta – perkusja, glockenspiel

Kuba Więcek to saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in. Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze.
Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje w Akademii Mmuzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Druga autorska płyta Kuby Więcka nagrana została wraz z Michałem Barańskim oraz Łukaszem Żytą. Dwa lata po premierze debiutu „Another Raindrop”, muzycy nagrywają kolejny album, który jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji.

Już w trakcie pierwszej trasy promującej nasz debiutancki album wiedziałem, że nadszedł czas na zmiany. Poprzez wszystkie podróże, grając koncerty z Michałem i Łukaszem poznałem ich nieco lepiej, co pomogło mi napisać utwory specjalnie pod ten konkretny zespół. Bardzo lubię wyciągać nas na głęboką wodę, wyprowadzać z pola komfortu, próbować pomysłów danej chwili. Chcę, aby każda kompozycja, którą napiszę miała w sobie coś wyjątkowego, co może ją odróżnić od pozostałych. Dużo czasu spędzam w podróży, poznaję nowych ludzi, słucham nowej muzyki – to inspiruje – mówi Kuba Więcek.

Zapraszamy na koncert do KDK (Okrzei 10), w niedzielę, 14 marca,  godz. 18:00. Bilety po 20 zł (30 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA