REKLAMA
,
Jazz w KDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Saksofonista Kuba Więcek promuje swój drugi album „Mulstitasking”. Zapraszamy na jazzowy koncert w niedzielę do KDK.

Reklama

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w niedzielę (14 kwietnia) na koncert tria saksofonisty Kuby Więcka promujący drugi album artysty „Mulstitasking” (Warner/Polskie Nagrania), którego światowa premiera będzie miała miejsce 12 kwietnia br.

W sali widowiskowej KDK w niedzielny wieczór artysta wystąpi w towarzystwie jednej z najlepszych sekcji rytmicznych w naszym kraju. Skład tria to:
Kuba Więcek – saksofon altowy, elektronika
Michał Barański – kontrabas, gitara basowa, konnakol
Łukasz Żyta – perkusja, glockenspiel

Kuba Więcek to saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in. Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze.
Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje w Akademii Mmuzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie.

Druga autorska płyta Kuby Więcka nagrana została wraz z Michałem Barańskim oraz Łukaszem Żytą. Dwa lata po premierze debiutu „Another Raindrop”, muzycy nagrywają kolejny album, który jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji.

Już w trakcie pierwszej trasy promującej nasz debiutancki album wiedziałem, że nadszedł czas na zmiany. Poprzez wszystkie podróże, grając koncerty z Michałem i Łukaszem poznałem ich nieco lepiej, co pomogło mi napisać utwory specjalnie pod ten konkretny zespół. Bardzo lubię wyciągać nas na głęboką wodę, wyprowadzać z pola komfortu, próbować pomysłów danej chwili. Chcę, aby każda kompozycja, którą napiszę miała w sobie coś wyjątkowego, co może ją odróżnić od pozostałych. Dużo czasu spędzam w podróży, poznaję nowych ludzi, słucham nowej muzyki – to inspiruje – mówi Kuba Więcek.

Zapraszamy na koncert do KDK (Okrzei 10), w niedzielę, 14 marca,  godz. 18:00. Bilety po 20 zł (30 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA