REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Jeden taki dzień w Holi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dla urzeczonych kulturą pogranicza, dla miłośników tradycyjnego rzemiosła i folkloru to jedno z najciekawszych miejsc w naszym kraju. Zapraszamy 29 lipca br. do Holi na prawosławny odpust i XXII Jarmark Holeński.

Reklama

Raz do roku, pod koniec lipca, niewielka wieś w powiecie włodawskim zamienia się w centrum wyznawców prawosławia i tętniące życiem „jarmarczne miasteczko”.
W zabytkowej cerkwi odbywa się najpierw nabożeństwo ku czci Świętego Antoniego Peczerskiego. Liturgia tego dnia ma wyjątkowo uroczystą oprawę.

Nieopodal, w skansenie, odbywa się Jarmark Holeński. To pomysł Tadeusza i Aliny Karabowiczów – niezwykłego małżeństwa, które z Holi uczyniło niecodzienny ośrodek kultury pogranicza. Obejrzysz i kupisz tu wyroby tradycyjnego rzemiosła i sztuki ludowej. Każdego roku wystawia swoje prace ponad stu twórców z Polski, Ukrainy i Białorusi, m.in. malarze, rzeźbiarze, garncarze, kowale. Są ręcznie robione obrusy, serwety, chodniki i kilimy, a także kompozycje kwiatowe, starocia, cudeńka ze słomy lub wikliny.
Smakoszy powinien usatysfakcjonować wybór potraw regionalnych, a także miodów, domowych chlebów i nalewek.
Spotkania w Holi to także tradycyjna muzyka i śpiew. Na scenie prezentują się zespoły ludowe z różnych stron Polski i Ukrainy.
Scena i stragany artystów ludowych ustawione są na terenie holeńskiego skansenu. Warto więc przy okazji zabawy, przyjrzeć się zabytkom zgromadzonym w tym miejscu.

PROGRAM 2018:

9:00-18:00 SKANSEN W HOLI
XXII JARMARK HOLEŃSKI – KIERMASZ SZTUKI LUDOWEJ, WYSTĘPY FOLKLORYSTYCZNE
10:00-12:30 CERKIEW PW. ŚW. ANTONIEGO w Holi
– LITURGIA ŚWIĘTA Z PROCESJĄ 
13:00-18:00 SKANSEN W HOLI 
– WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH Z PODLASIA, CHEŁMSZCZYZNY I UKRAINY

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama