REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostatnie dni kampanii samorządowej to dla Chełma niezwykle gorący czas. Atmosferę podgrzały doniesienia medialnych o wyroku sądu w sprawie kupowania głosów w wyborach w 2006 roku. Przypomnijmy – skazano 5 mężczyzn za proponowanie pieniędzy lub alkoholu w zamian za głos na Agatę Fisz.

Temat zszokował chełmian, bo choć o sprawie „na mieście” mówiło się od lat, to nie było dotychczas żadnych konkretnych materiałów. Dopiero ujawniony przed kilkoma dniami wyrok rzucił światło na sprawę. Temat natychmiast stał się elementem kampanii. Podczas debaty poruszył go kandydat PiS Jakub Banaszek. Dzisiaj do sprawy odniosła się sama Prezydent Agata Fisz.

Reklama

Prezydent w opublikowanym oświadczeniu przekonuje, że ze sprawą nie ma nic wspólnego:

– Nie mam żadnego związku z tą sprawą – przekonuje Agata Fisz. – Publikowany wyrok to potwierdza, a przywoływanie jej po tylu latach akurat teraz, może być obrzydliwym aktem desperacji i bezwzględnego dążenia do zdobycia władzy.

Związki Agaty Fisz

z ludźmi skazanymi w sprawie są jednak widoczne. Jeden ze skazanych w sprawie był radnym SLD w kadencji 2002 – 2006. Zasiadał z Fisz w jednym klubie radnych. W 2014 roku był członkiem KWW Agaty Fisz „Postaw na Chełm”. W 2016 roku Nowy Tydzień Chełmski relacjonował, że „trafił do ścisłego kierownictwa” SLD w Chełmie. Szefową tego kierownictwa była właśnie Agata Fisz.

W swoim oświadczeniu Prezydent przywołuje także rok 2010 i fakt, że ówczesny kandydat PiS na Prezydenta Chełma Mirosław Czech musiał przepraszać w podobnej sprawie. Jest tu jednak znacząca różnica między oskarżeniami Czecha, a dzisiejszą sytuacją. Nie było przede wszystkim wyroku sądu. Dzisiaj nikt też nie twierdzi,  że A. Fisz sama głosy kupowała. Nie da się jednak zaczarować rzeczywistości – robili to ludzie (a przynajmniej jedna osoba) z jej otoczenia politycznego.

Prowokacja polityczna

Trzeci temat, o którym wspomniała dziś Prezydent to domniemanie, że w Chełmie dochodzi do prowokacji politycznej.

W dniu wczorajszym (12.10.2018r.) nasz pełnomocnik wyborczy w trybie natychmiastowym złożył zawiadomienie do prokuratury, gdyż może dochodzić do tzw. prowokacji politycznej. Jak poinformowała nas mieszkanka Chełma, rzekomo ktoś miał w ostatnich dniach na chełmskim bazarze oferować kupowanie głosów na rzecz Agaty Fisz.

O kupowaniu głosów przez A. Sokoła także poinformowała pełnomocnika wyborczego KWW „Postaw na Chełm” mieszkanka Chełma. Ten zaś doniósł do prokuratury. Dzisiaj wiemy,  że oskarżenia nie dało się uprawdopodobnić.  Co łączy te dwie sprawy? Odpowiedź jest prosta:  osoba pełnomocnika wyborczego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • D”I to jest bardzo przykre ze kolejny raz ta , która zniszczyla finansowo Chełm wraz ze swoja swita może zostac prezydent.Tyle klamst nadużyć finansowych w spółkach okradanie majątku spółek np.kupowanie drogiego sprzętu do spółki potem niewielkie zniszczenie i zakup Prezesa-dyrektora dla swojej prywatnej firmy.Takigo zlodziejstwa i machlojek mozna nauczyc siei miec na to przyzwolenie tylko przy Prezydent obecnej.Tywoniuk ze swoimi pracownikami np.Sokołowski, Lao, Piechel i inni siedza na deptaku i agituja.Pracownicy magistratu mówią -Agata nie jest zła tylko otacza się złymi doradcami-Ale to ona decyduje kim sie otacza i daje przyzwolenie na to co sie dzieje.Juz bardziej na dno Chelm nie może pójść. Wszyscy , ktorym zalezy na dobru Chelma powinni isc.i głosować

  No votes yet.
  Please wait...
 • Macie swoją Panią Prezydent. Chełm to i tak bagno. Młodzi wyjezdzali i będą wyjeżdżać. Zabawne jest to, ze nie widzicie problemu w marazmie obecnej Włodarz.
  Założyć trzeba ze Pani Agata raczej wygra a po ogłoszeniu wyników będę się z Was śmiał. Bo wygra polityka, nie zwykli ludzie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Widocznie sam doszedł do wniosku, że wstyd ludziom w oczy spoglądać z taką kłamliwą ulotką.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie wiem, tym razem nie pukał, tylko kładł na wycieraczce.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kurcze, ciekawe ile osób tym razem to łyknie, już cztery lata temu się z niego śmiali w necie jak chodził po domach, no i nie został radnym, teraz popatrz znowu…. Ciekawe. ile jeszcze trzeba żeby zrozumiał?….

  No votes yet.
  Please wait...
 • No, pół inwestycji na osiedlu Zachód zawdzięczamy temu Panu. Nie ma co pisać o szkodnikach, co to wiecznie na publicznych posadkach siedzą.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Czyżbyś obawiał się że nie zdążysz do ciszy wyborczej? Znając sprawę i osobę domyślam się, że jednym zdaniem się nie pochwalił, ale żeby aż tak???? 😀

  No votes yet.
  Please wait...
 • E, cisza wyborcza za 40 minut. Nie chce mi się o tym pisać, bo palce nie chcą przepuścić tego bełkotu i samochwalstwa!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz co takiego? Chętnie też się dowiem jak to się wychwala ten osobnik bo jakoś mi w ręce nie wpadły te peany na jego cześć.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama