REKLAMA
,
Jednak kupimy bilety na dworcu PKP?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niedawno pisaliśmy o likwidacji kasy biletowej na dworcu głównym PKP w Chełmie. Decyzja ta wyjątkowo nie spodobała się mieszkańcom naszego miasta. 

Sprawą zainteresowała się chełmska poseł Beata Mazurek. Jak się okazuje, skutecznie. Na chełmskich dworcach niebawem pojawią się biletomaty. To, jak mówią nam przedstawiciele PKP, efekt zaangażowania chełmskiej posłanki oraz doradcy ministra zdrowia Jakuba Banaszka.

Reklama

Odbyliśmy, wspólnie z panią poseł, rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury oraz PKP – mówi nam Jakub Banaszek. – Ustaliliśmy, że możliwość sprzedaży biletów PKP musi obowiązkowo wrócić na chełmskie dworce. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w jakiej formie, ale już dziś mogę powiedzieć, że to się stanie – dodaje.

Jak wspomina, nie jest tez wykluczone, że na dworzec wróci kasa w klasycznym kształcie. Zależy to jednak od realnego zapotrzebowania na takie usługi, z racji trwających w PKP restrukturyzacji.

Jak oceniacie taki pomysł? Zapraszamy do dyskusji.

Napisz komentarz
 • Biletomaty to może i dobry pomysł, ale czy przewidziany został w tym przypadku monitoring na stacjach? Bo znając mentalność niektórych Chełmian i nie tylko, nie wróżę tym urządzeniom długiej żywotności. Wystarczy popatrzeć na wiaty na przystankach autobusowych, by zobaczyć jak szanowana jest wspólna własność. Bo nie oszukujmy się, ale chodzą po mieście osoby, które bawią się w wandalizm w myśl zasady „nie moje – nie muszę dbać”.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA