REKLAMA
,
Spółdzielnia dba o jerzyki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do 420 wzrosła liczba budek dla jerzyków zamontowanych na budynkach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kolonie tych ptaków – bo budki występują w połączonych ze sobą zespołach – można już spotkać na 32 spółdzielczych blokach.

Zamontowanie na budynkach budek dla jerzyków to efekt współpracy ChSM ze stowarzyszeniem Lokalna Akcja Na Rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej.

Reklama

Jerzyki są pod ścisłą ochroną. Kiedyś mieszkały na skałach, dziś zasiedlają wysokie budynki. Aby stworzyć im przestrzeń w blokach po termoizolacji, montujemy budki – mówi Ewa Jaszczuk, prezes CHSM. – Warto podkreślić, że to ptaki zupełnie nieuciążliwe dla mieszkańców – są ciche i nie brudzą, a przy tym pożyteczne – ich pożywieniem są komary i meszki, których potrafią zjeść nawet parę tysięcy dziennie.

Montaż budek dla jerzyków przeprowadzono na blokach, które wcześniej przeszły termomodernizację. Wzrósł komfort życia mieszkańców, spadły rachunki za ogrzewanie. Spółdzielnia pamiętała też o skrzydlatych lokatorach, zamieszkujących dotąd w szczelinach i otworach wentylacyjnych. W budkach ptaki mogą dalej gniazdować, zupełnie nie uciążliwie dla ludzi. Wiosną i latem ptaki z pewnością się odwdzięczą zjadając tysiące tak nielubianych przez nas komarów.

Fot. http://jestemnaptak.pl/

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA