REKLAMA
,
Jesienny ZOOPARK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Surykatki, lemury, ostronos, rekin, skunks, węże, kameleony, gekony, papugi i całe mnóstwo zwierzaków dużych i małych… Tak zapowiada się jesienna edycja Lubelskiej Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK, która odbędzie się 12 i 13 października b.r. w  Lublinie.

Reklama

Australia, Madagaskar, Afryka czy Ameryka Południowa… Na ZOOPARK Jesień 2019 wybierają się zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata!  Surykatki, lemur katta, małpki, ostronos, tenrek, wiewiórki trójbarwne, gwanako andyjskie a nawet skunks, jeżozwierz i emu australijskie. Jeśli dotąd widzieliście je tylko w filmach przyrodniczych, to już 12 i 13 października macie niepowtarzalną okazję stanąć z nimi oko w oko.

Kociaki z pazurem i psiaki z fasonem

„Kociarze” na ZOOPARKU na pewno nie będą się nudzić. Dwa dni potrwają pokazy kotów rasowych, podczas których obejrzycie prawdziwe kocie piękności najróżniejszych ras.
Miłośnicy psów też znajdą coś dla siebie – pokazy szkolenia psów, psy rasowe, pokazy psów obronnych, a nawet pokazy groomerskie gdzie specjaliści pokażą, jak właściwie pielęgnować sierść pupila – to tylko część atrakcji.

Gady, płazy i pająki – nie trzeba się bać

W tym roku na ZOOPARKU będziecie mogli podziwiać różnorodne gatunki gadów, płazów i pająków, a wśród nich m.in.: węże (pytony tygrysie i królewskie, węże boa, węże zbożowe), kameleony, gekony, agamy, żółwie (stepowe, żabuti, wonne, pustynne) oraz pająki ptaszniki – w tym także ptasznika goliata, największego ptasznika na świecie.
Przekonacie się sami, że te stworzenia naprawdę da się lubić i nie są wcale tak straszne na jakie wyglądają!

Weź udział w konkursie plastycznym

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, które odwiedzą ZOOPARK. Co należy zrobić?
Odwiedzić stoisko konkursowe (nr 23, hala C) i wykonać pracę plastyczną przedstawiającą dowolnego zwierzaka leśnego. Na stoisku znajdziecie wszystkie potrzebne materiały plastyczne. Na każdego uczestnika konkursu czeka drobny upominek, zaś 5 najlepszych prac plastycznych wykonanych danego dnia zdobędzie nagrodę specjalną!

W wiejskiej zagrodzie…

Bez tego rozbrykanego stadka ZOOPARK po prostu nie mógłby się odbyć. Wiecie już o kim mowa? Oczywiście o naszych zwierzętach gospodarskich! Zobaczycie m.in.: rozkoszne kuce, osły, puchate owce, żwawe kozy – w tym także kózki miniaturki.
Tradycyjnie już nie może zabraknąć towarzyskich i puchatych alpak oraz przejażdżek na koniach i kucach! Do grona zagrodowych gości dołączy też krowa szkocka – gwarantujemy, że jej niezwykły wygląd skradnie Wasze serca.

…i prawdziwa gwiazda – Rambo – słynna lama uciekinierka

Rambo został gwiazdą ogólnopolskich mediów tuż po tym, gdy uciekł ze swojego poprzedniego miejsca zamieszkania. Służby przez dłuższy czas próbowały złapać grasującego uciekiniera, niestety bezskutecznie. Lamie za każdym razem udawało się czmychnąć.
Ostatecznie Rambo znalazł swój nowy dom pod Lublinem. Podczas ZOOPARKU Jesień 2019 będziecie mieli okazję osobiście poznać tego sławnego czworonoga – chyba, że znów postanowi uciec. Tak więc spieszcie się na spotkanie ze słynną Lamą uciekinierką!

Wypasanie owiec – poczuj się jak prawdziwy góral!

Podczas jesiennej edycji ZOOPARKU odbędzie się pokaz wypasania owiec. Po raz pierwszy obejrzycie to niepowtarzalne show na żywo. Pokażemy m.in.: w jaki sposób pies pasterski panuje nad niesfornym puchatym stadem.

Akwarystyka – tego jeszcze nie było

Prawie 300 m.kw. – właśnie taką powierzchnię obejmie strefa akwarystyki. Wśród atrakcji znajdziecie zarówno akwaria morskie jak i słodkowodne,  a także roślinność akwariową. Niekwestionowaną gwiazdą tej strefy będzie najprawdziwszy rekin!

 Ptasiego towarzystwa też nie zabraknie

Papugi, kanarki wyróżniają się nietypową i nieograniczoną paletą barw, a ich wspaniały i melodyjny śpiew z pewnością umili Wam pobyt na ZOOPARKU. W strefie ptactwa spotkacie także ptaki wodne, sowy, a nawet dzioborożca!

Gryzonie i zwierzęta domowe

Na ZOOPARKU pojawią się fretki, jeże pigmejskie, szynszyle, myszy i szczury, świnki morskie oraz całe mnóstwo królików, które zaprezentują swoje wdzięki przed obsadą sędziowską Wystawy Królików Rasowych.

Muzyczna podróż

W niedzielę (13 października) o godz. 12.00 soliści Teatru Muzycznego w Lublinie – Małgorzata Rapa i Jakub Gąska – zabiorą wszystkich w muzyczną podróż! Dzieci posłuchają utworów muzycznych z bajek i filmów animowanych, zaś dorośli piosenek z lat 20-tych i 30-tych. –

To nie wszystko!

Tradycyjnie już nie może zabraknąć motyli. W specjalnie zaaranżowanej motylarni będziecie mogli obejrzeć te płochliwe owady z bliska, a nawet samodzielnie je nakarmić!
Kogo jeszcze spotkacie w strefie owadów? Swoją obecność zapowiedziały modliszki, patyczaki i wije.

Nie zbraknie również spotkań z hodowcami, prezentacji nowości w branży zoologicznej – znajdziecie tu artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy i suplementy diety.

Bilety na ZOOPARK Jesień 2019 można kupić  na tobilet.pl. Zapraszamy 12 – 13 października, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11. Godziny otwarcia: 10:00-18:00; 

Szczegółowe informacje: zoopark.targi.lublin.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA