REKLAMA
,
Jest szansa na solary i fotowoltaikę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W czwartek (8 sierpnia) odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami Chełma zainteresowanymi montażem paneli słonecznych lub ogniw fotowoltaicznych na swoich domach. Miasto chce zdobyć fundusze na kolejną inwestycję proekologiczną.

Reklama

Chodzi o  instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca i kolektorów słonecznych, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Poziom dofinansowania wynosi 85% minus podatek vat. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23%.

W związku z tym Urząd Miasta Chełm zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do składania ankiet – deklaracji udziału w Projekcie. Ankiety są dostępne TUTAJ, a także w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta. Tam również należy je składać. Ankiety można też wrzucić do specjalnej urny ustawionej w holu UM przy Lubelskiej 65.

W sprawie odbędą się również spotkania informacyjne. Pierwsze już za nami, a kolejne zaplanowano na czwartek (8 sierpnia) o godz. 18.00 lub 20.00, sala nr 1 UM, Lubelska 65.

Miasto będzie odpowiedzialne za przygotowanie i wdrożenie projektu.

Uczestnicy projektu powinni mieć zweryfikowane możliwości posadowienia wybranej instalacji OZE, optymalnych dla danego gospodarstwa domowego.

Opłaty za inspekcje terenowe: wysokość wpłaty jest równa iloczynowi ilości przeprowadzonych inspekcji dla poszczególnych źródeł OZE (instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna) i kwocie odpowiadającej danej inspekcji określonej poniżej (można wpłacać za 1 lub 2 analizy):
1. Dla instalacji fotowoltaicznej – 270,50 zł
2. Dla instalacji solarnej – 265,50 zł

W sytuacji braku technicznych możliwości posadowienia instalacji OZE, mieszkaniec otrzymuje 100% zwrot kosztów za inspekcję.

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego: tel. 12 446 4297 lub 579 075 113, mailowo: biuro@doekogroup.pl

Ankiety uczestnictwa w projekcie oraz umowy na analizę technicznych możliwości budowy źródła OZE będzie można składać od 9 do 19 sierpnia 2019 r.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Pociesze ciebie Marian akurat podoba mi sie to ze Banaszek ma dobre tempo.
  To naprawdę robi na mnie wrażenie, hehe.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Jestem pod wrazeniem twoich umiejetnosci w obsludze kpmputera.
  Post ten pisalem 5 dni temu. Od tego czasu fundusze lubelskie zdarzyły postawic informacje z dzialania 4.1. Ktora dla przypomnienia zdazylem postawić sobie na swoim profilu FB. Zdarzylem takze uczestniczyc w tym sptkaniu i w niczym nie zmienilo to mojej opini. Jak zreferowal prowadzacy na 20 tys oplaconych z wlasnej kieszeni inspekcji zrealizowanych zostalo 4 tys instalacji. To marny wynik biorac pod uwage ze inspekcja to 270 zl. Jak mam wyrzucic w bloto to wole wnuczkom kupic lizaki. Oczywiscie jak zapewnial prowadzacy oplacenie za tzw raporty ( ktore zgodnie z umowa nie sa zadna dokumentacja) nie gwarantuja otrzymania dotacji gdyz to zalezy od wygranego konkursu. Poczekam gdy bedzie taniej i pewniej wtedy rozwaze instalacje byc moze ryzykujac te 270 zl.

 • Jak takie problemy ma Pan P… proponuję wpisać w wyszukiwarce:
  „4.1 Wsparcie wykorzystania OZE przez jednostki samorządu terytorialnego, RPO Lubelskiego”
  i znajdzie regulamin konkursu i pewnie wszystkie dokumenty, poza tym proponuję się wziąć za działania obywatelskie a nie tylko narzekać podkreślając swoją niezdarność w obsłudze komputera..

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tak szukam tej szansy na sfinansowanie w 85% z dotacji instalacji fotowoltaicznej i nie moge sie doszukac tego projektu.
  Jest natomiast szansa na wydanie 270 zl na projekt techniczny który projektem nie jest jak pisze wykonawca w umowie.
  Bardzo przypomina mi to inny projekt Internet za darmo gdzie prokuratura katowicka od paru ładnych lat nie moze dojsc kto ukradl .
  Wszystko ladnie pieknie tylko czemu to firmuje prezydent?
  Czy malo prezydentowi poslizgow na chelmskich biznesach ze jakies importowane tu promuje?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA