REKLAMA
,
Jest szansa na szafki dla uczniów chełmskich placówek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To może być koniec z dźwiganiem ciężkich plecaków przez chełmskich uczniów. Szafki szkolne są na wyciągnięcie ręki, wystarczy, że dyrektorzy placówek skorzystają z regionalnych programów operacyjnych.

Reklama

W myśl przepisów prawa oświatowego, uczniowie mają możliwość pozostawienia części podręczników, jak i przyborów w pomieszczeniach szkoły. W rękach dyrektora jest wydanie decyzji, czy miejscem do przechowywania będą specjalnie zakupione na ten cel szafki, czy też szkoły mają już odpowiednio zagospodarowane zaplecze.

Rozpoczęło się od interpelacji Marcina Oczechowskiego do Ministra Edukacji Narodowej. Poseł Platformy wskazał, że wiele szkół boryka się z problemami związanymi z wyposażeniem w odpowiednie sprzęty i meble. Ponadto nauczyciele dopytują o możliwość dofinansowania z programu krajowego lub unijnego zakupu szafek szkolnych dla dzieci.  – Samorządy, które dotują placówki oświatowe często nie mają dodatkowych funduszy na zakup szafek, czy choćby meblościanek do klas, w których uczniowie mogliby pozostawić swoje przybory i książki. Skutkiem tego, w niektórych szkołach uczniowie wciąż mają przeciążone tornistry i plecaki – argumentował.

Zakup szafek możliwy dzięki RPO

MEN wskazuje, że pieniądze na zakup szkolnych szafek, powinny pochodzić ze szkolnego budżetu, jednakże nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej, daje możliwość doposażenia szkół w ramach regionalnych programów operacyjnych. – Kiedy będzie możliwość pozyskania funduszy na ten cel, to z wielką chęcią skorzystamy. Jako osoba decyzyjna w szkole, złożę odpowiednie zapytanie do Urzędu Marszałkowskiego – deklaruje Edyta Chudoba, Dyrektor ZSE i III LO w Chełmie.

Napisz komentarz
 • Szukamy mebli do salonu fryzjerskiego. Czy możecie polecić jakiś sklep? Czy warto zaopatrzyć się w https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ ?

 • Albo Szanowny Redaktorze poćwicz pisanie, albo nie pisz wcale.

  • Interpunkcja w tym artykule mogłaby być bardziej dopracowana. Jednak nie każdy dziennikarz ukończył filologię polską, a szkoda, bo zajęcia ze stylistyki i kultury języka się kłaniają.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA