REKLAMA
,
Jest umowa na nową siedzibę INM
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała umowę na budowę nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych.

Reklama

Chełmska uczelnia kuje żelazo póki gorące. Niedawno informowaliśmy o przyznaniu PWSZ przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekordowej dotacji na budowę nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych, a już wczoraj (20 maja) podpisano w tej sprawie umowę.

W poniedziałek (20 maja) chełmska uczelnia gościła prof. Andrzeja Stanisławka, sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wizyta wiązała się z uroczystym podpisaniem umowy dotyczącej nowej siedziby dla Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie. Kwota, jaką ministerstwo przeznaczyło na tę inwestycję to 28,5 ml zł, pozostała kwota to wkład własny PWSZ.

– Pielęgniarstwo to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i wchłanianych przez rynek pracy zawodów. Zainteresowanie szpitali, przychodni i innych ośrodków medycznych pielęgniarkami i personelem medycznym z uwagi na braki w zasobach ludzkich jest ogromne.  Plany naszej Uczelni,  aby wypełnić tę lukę, zakładają otwarcie w najbliższej przyszłości kierunku Pielęgniarstwo II stopnia. Czekamy na decyzję w tej sprawie – mówi rektor PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

– Kształcenie pielęgniarek na studiach II stopnia oraz ratowników medycznych wymaga nowoczesnego zaplecza medycznego, wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie. Stąd tak ważna i potrzebna dla kształcenia przyszłych studentów będzie nowa siedziba funkcjonującego już od kilku lat Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie – dodaje rektor.

Potrzebę rozwoju instytutu podkreśla także sekretarz stanu MNiSW:

– Wielokrotnie powtarzam, że rozwój tzw. „ściany wschodniej” powinien być naszym priorytetem. Przechodzimy obecnie z dużych ośrodków do mniejszych, o dużym potencjale i chęci rozwoju, a takim niewątpliwie jest Chełm. Wizytówką tego miasta jest niewątpliwie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju. To uczelnia, która swoimi kierunkami, a szczególnie kierunkami lotniczymi, przyciąga chętnych z całego kraju, a także z zagranicy. Dodam jeszcze jedną ważną rzecz – nie chodzi o pieniądze, ale o umiejętne ich wykorzystanie, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa robi to mądrze i przyszłościowo – mówi prof. Andrzej Stanisławek.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA