REKLAMA
,
Jeszcze więcej boisk w mieście
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy boiska są w trakcie budowy, a cztery kolejne w planie. Miasto Chełm ogłosiło zamówienie na wyłonienie wykonawców nowych obiektów sportowych.

Reklama
Miasto Chełm ogłosiło zamówienie na wyłonienie wykonawców, którzy opracują dokumentacje projektowo-kosztorysowe na budowę nowych boisk sportowych.
 
Cztery nowe obiekty mają powstać przy ul. Makowej, przy Szkole Podstawowej nr 8, Szkole Podstawowej nr 5 oraz przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 
Opracowanie dokumentacji projektowych będzie stanowić podstawę do aplikowania o zewnętrzne dofinansowanie na realizację obiektów. Miasto Chełm liczy, że uda mu się zdobyć pieniądze z rządowego programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. W ramach programu rząd wspiera zadania inwestycyjne mające na celu „poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego; jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe”.
 
Przypomnijmy, wcześniej nasze miasto dostało milion złotych z Ministerstwa Sportu na budowę trzech wielofunkcyjnych boisk sportowych. Powstają one przy Szkole Podstawowej nr 7, Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 oraz przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.
Z kolei we wrześniu 2020 roku zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (na zdjęciu).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Problemem boisk nie jest ilosc tylko jakosc. Tak naprawde grać można tylko na orlikach. Na słonecznym boisko jest za duże, na sp6 zdziera nogi do kosci. Dostawicie 10 kolejnych a grac sie nadal da tylko na 2 starych orlikach

  No votes yet.
  Please wait...
 • No i mam nadzieję na trasę Południowa.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zobaczymy,ja patrzę na to co i teraz.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak padnie rząd PIS to zostaniemy z planami projektów i młodzienczymi marzeniami. I potężnymi długami.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Przyjdzie Ryży i dokończy, nie daj Bóg, uchowaj nas Panie od tego zdrajcy!

   No votes yet.
   Please wait...
 • Po wielu latach jak Czarniecki stracił swoje boisko jest szansa,a więc i szansa na rekonstrukcję parku, może na następny Zjazd uda się.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA