REKLAMA
,
Jeże zamieszkały w parku czytelnika
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowych sąsiadów ma Chełmska Biblioteka Publiczna. Na terenie książnicy zamieszkała pani jeżowa z dwójką swoich małych dzieci. Bibliotekarze nie posiadają się z radości.

Reklama

O nowych sąsiadach bibliotekarze poinformowali dzisiaj na swojej stronie na FB. Zapewniają, że pani jeż…

…znalazła wśród bibliotekarzy życzliwych obserwatorów i pomocników. Podrzucą coś na ząb, popilnują małych, jak matka pójdzie po jedzenie W zamian sąsiedzi wyzbierają nam ślimaki z trawnika i przypilnują, czy trawa dobrze rośnie.

Jednocześnie bibliotekarze przyznają, że znajomość nie jest zbyt zażyła, bo jeże preferują raczej nocny tryb życia. Doczytali jednak, że w Polsce żyją dwa gatunki: jeż europejski, inaczej zachodni i jeż wschodni. Trochę trudno je odróżnić, bo trzeba by policzyć igły – zachodni ma ich około 6,5 tysiąca, wschodni ponad 8 tysięcy. Innym sposobem byłoby sprawdzenie, czy na brzuszku ma czarny wzorek (zachodni) czy brzuszek jest biały (wschodni). Ale tego nie sprawdzali, by nowych sąsiadów nie stresować.

Za to przypominają,  że 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeżeli nowi lokatorzy parku czytelnika nie zmienią lokum, zapowiada się impreza!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA