REKLAMA
,
jzajac
Józef Zając chce zostać prezydentem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Senator ogłosił, że zamierza startować w wyborach na Prezydenta Chełma.

Józef Zając jeszcze niedawno wieloletni Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, dziś prorektor tej uczelni i Senator RP, ma zamiar ubiegać się o fotel prezydenta.  Jego zdaniem w Chełmie mamy stagnację. Miasto przez ostatnie lata nie rozwijało się na miarę swoich możliwości.

Reklama

Szanse są ogromne. Jako uczelnia pokazaliśmy, że można je wykorzystać. Myślę, że w wyborach mogę liczyć na sukces. Mieszkańcy nie będą naiwni tak, jak dotychczas – powiedział Zając.

Nie wiadomo narazie, czy Zając wystartuje jako kandydat którejś partii politycznej, czy raczej postanowi założyć własny komitet wyborczy. Jak jednak zapewnia, zechce zgromadzić wokół siebie profesjonalistów „z dobrą ręką”, czyli takich „którym się po prostu udaje”.

Musimy też popatrzeć na ludzi, pracujących w Urzędzie Miasta. Wielu z nich posiada bardzo duże kompetencje. Potrzeba tylko pewnego ukierunkowania ich pracy. Na pewno są w stanie wykonywać ją bardziej efektywnie, niż dotychczas – dodaje Senator.

Najbliższe wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 r.  Dotychczas żadna z partii politycznych nie przedstawiła chełmianom swojego kandydata na prezydenta.  Nie wiadomo również, czy o reelekcję ubiegać się będzie obecna prezydent Agata Fisz.

Do tematu wyborczych przygotowań poszczególnych ugrupowań wkrótce wrócimy. Na razie jednak zachęcamy do dyskusji o kandydaturze J. Zająca. Czy Waszym zdaniem mamy do czynienia z długowalową przemyślaną strategią, czy to raczej wyborczy falstart?

 

(mg)

Napisz komentarz
 • Po co ty megalomanie i stary 70 letni dziadu pchasz sie na ten stolek? Mazurek ci kazala dla ochrony interesow w Rejowcu? a to juz Pisory twoi mocodawcy nie maja zadnego innego kandydata tylko peeselowskiego spadochroniarza? ty sie dziadku nawet na soltysa nie nadajesz a co dopiero na prezydenta miasta.

  • ma więcej pary od ciebie i na pewno więcej rozumu.
   czytaj artykuł ze zrozumieniem z niego wynika ze jeszcze nie zdecydował z kim chce zmieniać Chełm. może nawet i z komuchami ale zagoni ich do roboty. Jeżeli oni jeszcze wiedza co to takiego 😉

 • No to komuchy sr…a teraz w pory… az sie im z kanalizacji wylewa 😉

  Jeżeli ktos z pozycja senatora decyduje sie na wyścigi o prezydenturę Chełma to ma ku temu istotne powody.
  Brawo Senatorze moze i dla Chełma przyjdzie czas na rozwój.

 • Mało im na uczelni albo się już kończy więc trzeba szukać ciepłego miejsca, ludzie tego nie kupią

 • Każdy inny, nadawałby się lepiej do rządzenia w Chełmie. Obraz Chełma to obraz nędzy i rozpaczy. Tysiące dziur w jezdniach ( nie wspomnę o skandalicznym „odśnieżaniu”) wszechobecne biedronki, szmateksy. Jakość parkingu vis a vis UM jest odpowiednikiem jakości naszych tzw. władz. Ci ludzie nie są w stanie cokolwiek dobrego zrobić dla miasta, nie mają takiej wiedzy i kompetencji. Kto tu w końcu zahamuje degradacje infrastruktury drogowej. Chyba w Alojzowie jest ciekawiej.

 • Na pewno przydałby się jakiś manager z wizją, z pomysłem na ten Chełm! No ta nasza Pani Prezydent Fisz , cóż ona biedna z tym Górnym może wymyślić ? Kolejny aquapark za kolejny kredyt. Co to za sztuka , ale dobre i to! Tu potrzeba czegoś więcej. Niestety my nie mamy szczęści do ludzi z otwartą głową! A Zając pokazał coś niecoś że potrafi. Kto by pomyślał kiedyś o jakieś kierunku lotniczym ? Kopalnia Karskiego też się buduje i jest inwestor ! Więc jednak ! Bo w Chełmie to tak na prawdę nic się nikomu nie chce i nie ma pomysłów. Ta aktualna ” wadza” siedzi i dzieli biedę ( 80 % tych pieniędzy to dotacje -pieniądze znaczone) ! Ciągle jesteśmy zakładnikami starego
  układu/ klinczu PO/PIS. Od lat ci sami radni umoczeni w ten szemrany układ , od lat korzystająca na tym SLD ( prawie już nieistniejąca na rynku politycznym) no i ” zero kasy unijnej” bo przecież województwo nie będzie finansować swojego politycznego wroga i tak w kółko! No i my mieszkańcy na samym końcu i najwięcej tracący na tym. Ja bym mu dał szansę! No bo czym ryzykujemy?Najwyżej będziemy dalej „dzielić biedę” i spłacać te 150 milinów długu przez kolejne 50 lat! Oczywiści wybór należy do nas!

 • Z dwojga złego to juz obecny prezydent jest lepszy. Po co on na prezydenta startuje ? Otóż po to by moc w pełni zrealizować swoje głupkowate pomysły. Tj między innynmi zamknąć główną drogę koło jego lotniska (nr drogi 843) na odcinku od skrzyżowania z drogą na Weremowice (czyli od końca zalewu ) do skrzyżowania owej drogi z drogą w Depułtyczach Królewskich kier. Rożdżałów. Tym samym skazując wielu mieszkańców na nadrabianie km. Po starych zniszczonych dróżkach wiejskich. Czego skutkiem będzie nie dość ze dłuższy czas dojazdu do Chełma jak i większy koszt takowego przejazdu.
  Narażając właścicieli dzialek budowlanych mieszczących sie przy owej drodze na kompletne straty gdyż wówczas wartość dzialek stanowczo spadnie.
  Kolejna rzecz. Jaką pan Zając planuje to otworzyc na owym terenie fabrykę części do boingów. Dając nowe miejsca pracy. Jak łatwo sie domyślić nie nam będzie dane pracowac w tej fabryce a taniej sile roboczej czyli zapewne naszym sąsiadom z za buga….
  Panie Zajac. Nie dość żeś pan juz okradl mieszkańców tych terenów kupując od nich ich działki za pchle pieniadze, zupełnie nieadekwatne do rodzaju gruntu jakim rzeczywiście są, to jeszcze teraz chcesz pan kopać pod nimi dołki. żałosne podejscie. By wyeliminować ewentualne przeszkody chcesz sie pan pozbyć osob które mogą pana blokować . Brzydkie zagranie.

  • To jakiś bełkot osoby z zaburzeniami emocjonalnymi i nie mającej pojęcia o tym o czym próbuje się wypowiadać. Co ma Urząd Prezydenta Miasta Chełma do drogi gminnej położonej na terenie gm.Chełm podlegającej wójtowi tej gminy a nie Prezydentowi Chełma? Sprawa druga, drogi publicznej nie da się tak sobie zamknąć na czyjeś życzenie, jeżeli ktoś ma wogóle takie plany to od strony formalno-prawnej nie jest to możliwe! Nawet na drodze na prywatny gruncie nie można pozbawić innego właściciela dostępu do drogi publicznej. A w fabryce nie ma obowiązku pracy jak ktoś nie chce. Dodam tylko że podatki z tej fabryki trafiają do budżetu gminy z którego korzystają wszyscy mieszkańcy gminy. Od kiedy to” milionowej metropolii ” Weremowice” biegnie autostrada o tak dużym natężeniu ruchu do „metropolis Depułtycze” Królewskie a na tym odcinku powstają apartamentowce i ekskluzywne osiedla w cenie 50 tys.$ za m2 i straty mogą być liczone w miliony dolarów. Przecież tam …pole, pole . Cieszcie się że ktoś wogóle tam ktoś chciał coś zainwestować dzięki temu wartość działek tam wzrosła co najmniej 10 krotnie! Cieszcie się że ktoś wogóle chciał kupić te ” hektary, a jak nie chcieliście to trzeba było nie sprzedawać !

 • Każdy, nawet zupełnie przypadkowy będzie lepszy do rządzenia a Chełmie. (Tutaj władze nie robią nic. Potrafią natomiast skutecznie blokować budowy centrów handlowych które skutecznie konkurowałyby z drogimi lokalnymi sklepikami przypominającymi XIX wiek. Miliony dziur w jezdniach i aquapark, szmateksy i biedronki, taki jest wizerunek miasta. Chyba w Alojzowie jest lepiej. Teraz trzeba nam tylko festiwalu disco polo i będzie siara na cały kraj.

 • Ludzie w Chełmie mają inną mentalność niż Pan Zając, ciężko pracują, stabilnie stoją na dwóch nogach. Nie potrzebni są jacyś goście o wyimaginowanym ego, wokół których od wielu lat „śmierdzi” – tylko potrafią przesiadać się z siedziby jednej partii do innej żeby uniknąć odpowiedzialności. Wracaj Pan do Janowa Lubelskiego.

 • To co porawczaki będzie teraz tworzył? Z węgla i bursztynu g…. wyszło. Ile można bredzic, boingi sringi, galerie na batorego, lans w mercedesie. Biznes nowy na mieście chcę się tworzyć? Ludzie głupi nie są, farbowancow nam nie trzeba. Emerytura i to obniżona dla takich powinna być

  • Każdy inny nadawałby się do rządzenia w Chełmie (nawet zupełnie przypadkowy). To miasto zostało totalnie opuszczone i zapuszczone. Tu miliony dziur na drogach i biedronki, aquapark i szmateksy, chyba w Alojzowie jest ciekawiej. „Władze” niby coś robią ale to tylko ściema, nie mają zielonego pojęcia, że są w kraju miasta bez dziur w drogach. Proponuję jeszcze jakiś festiwal disco polo, i będzie siara na cały kraj, bo to ten poziom. Centra handlowe robią tutaj od dwudziestu lat, ale tylko na papierze. XIX wiek

  • super aby nie z pisu

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA