REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

We wrześniu w Chełmskim Domu Kultury czeka nas wyjątkowe wydarzenie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej obchodzić będzie 35 – lecie istnienia zespołu.

Repertuar Zespołu oparty jest na bogatej tradycji polskich tańców i pieśni – narodowych i regionalnych. Na co dzień skupia trzy grupy taneczne, kapelę i solistów, których zobaczymy na deskach ChDK, 25 września o godz. 18:00 oraz 26 września o godz. 17:00. Bilety w cenie 20/30 zł.

Pod okiem wykwalifikowanej kadry edukację taneczną w grupie „Murawinka” rozpoczynają dzieci już w wieku 5 lat. Nauka tańców ludowych w formie zabaw i gier dziecięcych, poznanie barwnych narodowych i regionalnych strojów ludowych, prezentowanie ich na scenie podczas koncertów, spotyka się z dużą akceptacją wśród dzieci, chęcią poznania i zainteresowania swoją miejscowością.

Integralną formą nierozerwalnie związaną z Zespołem jest Kapela pod kierownictwem Sławomira Piędzi, w skład której wchodzą muzycy i soliści trwale związani z chełmskim środowiskiem muzycznym.

Zdjęcie źródło: fanpage Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Gratulacje! Wspanialego Jubileuszu!

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *