REKLAMA
,
Julia strzela po mistrzowsku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Julia Łoś z MKS Dragon w Chełmie znalazła się w ścisłej czołówce krajowej karabinu juniorek. 20 – 23 września odbyły się w Ustce Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.

Reklama

Ciężkie warunki pogodowe – wiatr, deszcz i temperatura oscylująca w okolicach 4 st. Celsjusza nie sprzyjały zawodnikom. Mimo tego, w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, rozgrywanej na dystansie 50 metrów, Julia Łoś – zajmując 6. miejsce – znalazła się w ścisłej czołówce krajowej karabinu juniorek.

Warto podkreślić, że w tej konkurencji Julia poradziła sobie znakomicie, wziąwszy pod uwagę warunki pogodowe. Podobnie zresztą jak w karabinie dowolnym trzy postawy, gdzie w kwalifikacjach zrobiła również szósty wynik, zaś wiele zawodniczek kadry narodowej zwyczajnie poległo – mówi trener Jan Dąbski. – A wisienką na torcie jest jej nowy rekord życiowy w karabinie trzy postawy właśnie, 1116 pkt – dodaje.

Ponadto, drużyna Julia Łoś i Maciej Nowosad zajęła 8. miejsce w nowej konkurencji olimpijskiej karabinu pneumatycznego mix. Indywidualnie Maciej Nowosad najlepiej wypadł w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, gdzie sklasyfikowany został na miejscu czternastym.

Tegoroczny występ juniorów ocenić należy jako bardzo udany – mówi trener Dąbski. – Ostatni raz, kiedy nasi zawodnicy zajęli tak wysokie lokaty na MPJ i zgarnęli aż 14 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, miał miejsce jakieś 10 lat temu.

W zawodach udział wzięło 131 najwyżej klasyfikowanych zawodników i zawodniczek z 38 klubów z terenu całego kraju.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA