REKLAMA
,
Juniorzy Dragona na mistrzostwach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie było medali, ale Miłosz Drozda wystrzelał swój życiowy wynik. Zawodnicy chełmskiego Dragona walczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.

Reklama

W ostatni weekend września  dwóch zawodników MKS Dragon Chełm uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.

Damian Siedlecki, startujący tylko w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów, uzyskał rezultat 596,4 punkta, co dało mu 17 miejsce. Damian miał bardzo dobry początek i świetną końcówkę; jednak jeden, ostatni strzał o wartości 8,8 zepchnął go z pierwszej dziesiątki.

Miłosz Drozda, zeszłoroczny srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wywalczył awans do finału konkurencji karabinu pneumatycznego wynikiem 604,2. W finale strzelał równo, jednak i jemu przydarzyła się ósemka, która przeszkodziła mu w drodze do miejsc medalowych. Ostatecznie Miłosz zakończył tę konkurencję zajmując szóste miejsce, co jest rezultatem bardzo dobrym.
Karabin dowolny trzy postawy 3×40 strzałów był drugą konkurencją, w której brał udział Drozda. Tutaj nie awansował do finału, zajmując 14 miejsce. Warto jednak zauważyć, że rewelacyjnie strzelił postawę leżąc (393/400), bijąc nie tylko własny rekord życiowy, ale także odstając tym wynikiem od pozostałych zawodników. Charakterystyką tej konkurencji jest jednak to, że oceniane są serie strzelane w trzech postawach: stojącej, leżącej i klęczącej, dlatego też bardzo dobrze strzelony „leżak” to jednak było trochę za mało.

Były to najważniejsze zawody dla tej grupy wiekowej w tym sezonie. W samych konkurencjach juniorów wzięło udział ponad 30 najlepszych zawodników z całego kraju (obowiązuje system kwalifikacji).
Na Mistrzostwach Polski Juniorów drużyna Dragona zdobyła 17 punktów w rankingu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA