REKLAMA
,
To już pewne – Microsoft zainwestuje w Chełmie!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełm nareszcie ma szansę zostać jednym ze strategicznych punktów na innowacyjnej mapie Polski. Jak dowiedzieliśmy się z bliskich źródeł w Ministerstwie Rozwoju, do naszego miasta niedługo ma przyjechać Satya Nadella, CEO Microsoft.

Reklama

Jego przyjazd nie jest przypadkowy. Kilka dni temu w Warszawie odbył się pierwszy Kongres Innowatorów Europy Środkowo – Wschodniej, na którym także gościł. Była to jednocześnie jego pierwsza wizyta w Polsce. Podczas swojego wystąpienia zapewniał obecną tam premier Beatę Szydło oraz ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, że jego firma zamierza zainwestować potężne środki w rozwój ośrodków badawczych i wspierających. Wspomniał także o kilku nowych rozwiązaniach, które mają zostać opracowane właśnie w Polsce. Głównym celem zainteresowania Microsoftu maja być polskie StartUp’y.

Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu startupowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych – mówił Nadella

Najważniejsza dla nas kwestia to jednak bezpośrednie inwestycje, których planują dokonać. Wśród nich znalazła się budowa tzw. Europejskiej Platformy Rozwojowej „Startberry”. Jego celem ma być tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań pracy w chmurze. Możliwe, że obok niego powstanie także park serwerowy dla platformy Office 365.

Dlaczego Polska i Chełm?

Polska została wybrana z racji stosunkowo niskich kosztów pracy w stosunku do krajów „starej Europy”. Ponadto nasi studenci są powszechnie znani w światowych korporacjach ze swoich umiejętności.

Chełm natomiast został wskazany przez ministra Mateusza Morawieckiego, jako region potrzebujący nowych inwestycji i miejsc pracy. Nie to było jednak decydujące. Tym okazał się fakt, że posiadamy bogate zaplecze przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, z którą amerykański gigant zamierza współpracować.

Na co możemy liczyć?

Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane, w naszym mieście może powstać nawet 2 000 nowych miejsc pracy. Co ważne – każdego szczebla. Potrzebni będą zarówno pracownicy administracyjni, jak i wysoko wykształceni inżynierowie i projektanci. To może być dziejowa szansa, którą władze miasta i lokalni posłowie zgodnie chcą wspierać. Trzymajmy kciuki!

 

 

P.S. 1 kwietnia dzieją się tylko rzeczy wielkie 😉

 

Napisz komentarz
 • A mój mąż już miał składać wypowiedzenie w pracy hahaha

 • Żart udany 😀 Chociaż sporo w tym logiki. Moze kiedyś będziemy mieli dobrego gospodarza i takie plany bedą realne.

 • To nie na miejscu żart. To tak jakby w afrykańskim kraju ktoś nagle powiedział że nie będzie już suszy bo odkryto źródło wody, a potem że to żart

  • Nie przesadzajmy. Chełm nie jest miastem trzeciego świata, aby traktować inwestycję zagraniczną jak wybawienie. Jest coraz lepiej.

   • Na 30 moich znajomych wyjechało 28 osób. Nie ma tragedii? Myślę porównując miasta zachodnie, w Chełmie nie ma żadnej przyszłości.

   • Ty masz szansę tworzyć przyszłość ale nie… jesteś leniem i nierobem… liczysz ze ktoś ci coś da… typowy burak …zero inicjatywy tylko narzekanie i ze jest źle, brzydko i nic się nie dzieje ….a w okół siebie masz syf ,,,LCH to zalała

   • Jest coraz lepiej? Komu? Kto może wyjeżdża, a jak nie może to też się wynosi.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA