REKLAMA
,
To już pewne: PWSZ będzie miała akademik
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie już za rok będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku zlokalizowanym w centrum miasta. Uczelnia przygotuje dla nich około 200 miejsc noclegowych.

Reklama

Dzisiaj (14 listopada br.) rektor PWSZ dr hab. Arkadiusz Tofil i prezes firmy „Antro” Andrzej Trociński podpisali umowę na przebudowę budynku uczelni przy ul. Nowy Świat 3 na Akademik studencki.

Prace mają się zacząć już w grudniu tego roku. Planowany termin zakończenia, łącznie z wyposażeniem budynku, to sierpień 2018 roku. Inwestycja kosztować będzie 6,5 mln złotych. Uczelnia otrzymała 5,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację tego celu.

Studenci PWSZ w Chełmie już za rok będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku zlokalizowanym w centrum miasta. Do ich dyspozycji będzie około 200 miejsc noclegowych. Będą to 1, 2 lub 3-osobowe klimatyzowane pokoje wyposażone w aneksy łazienkowe. Studenci będą mogli korzystać także z kuchni zlokalizowanych na półpiętrach oraz pokojów tzw. cichej nauki. W akademiku będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu i sieci telewizyjnej.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA