,
KADETKI NIE SCHODZĄ Z PODIUM
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mistrzostw Polski Juniorek i Puchar Polski Kadetek przyniosły naszym zapaśniczkom aż 13 medali! Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego ,Igora Lobasa i Andrzeja Gruszkowskiego wygrały także ogólnopolską klasyfikację na najlepsze zespoły w grupie kadetek (15-17 lat) i juniorek (18-20lat)

Osobisty sukces na zawodach odniosła 18 -letnia Maria Świeczak, która po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek. Maria w walce o złoto musiała zmierzyć się ze swoją siostrą Jolantą, a w finale zawalczyła z dwa lata starszą reprezentantką klubu Slavia Ruda Śląsk, Justyną Respondek.

Srebrne medale wywalczyły: Katarzyna Pękała, Aneta Skomorucha, Beata Federowicz, Anna Urbanowicz i Martyna Dubij.

Brąz trafił na konto zawodniczek: Moniki Misiury, Dorota Struszewskiej, Gabrieli Karyś, Patrycji Dudek, Marleny Kister, Aleksandry Łysomirskiej i Doroty Kopyść.

Puchar Polski Kadetek, który rozegrał się w Siedlcach był również I Eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to najbardziej prestiżowa impreza roku dla tej grupy wiekowej. W każdej kategorii wagowej osiem pierwszych zawodniczek uzyskało kwalifikację. Pozostałe będą musiały wziąć udział w II Centralnej Eliminacji, która zostanie rozegrana w maju w Koronowie.