REKLAMA
,
Kalendarz uczniowski. Sprawdź kiedy będziesz miał wolne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do końca tegorocznych wakacji pozostał już niecały tydzień. Uczniowie chełmskich szkół powoli przygotowują się do kolejnego pełnego wrażeń roku szkolnego. Praca to jednak nie wszystko – sprawdź, na kiedy w tym roku zostały zaplanowane ferie i dni wolne od nauki!

Reklama

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na swojej stronie kalendarz na rok szkolny 2015/2016. Wyszczególniono w nim wszystkie najważniejsze elementy kolejnego roku. W tym roku uczniowie rozpoczną go planowo, bo już 1 września – w przyszły wtorek.
Grudniowa przerwa świąteczna trwać będzie od środy 23 grudnia do czwartku 31 grudnia. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkoły dopiero 4 stycznia – po tzw. długim weekendzie, który otwierać będzie piątek 1 stycznia. Święto Trzech Króli przypada na środę, 6 stycznia.
Niestety, na ferie zimowe mieszkańcy Lubelszczyzny będą musieli poczekać aż do IV tury – odpoczywać będą od 15 do 28 lutego.
Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie zaledwie kilka dni – od 24 do 29 marca 2016, a już 5 kwietnia z pierwszym poważnym egzaminem zmagać się będą uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej.
Gimnazjaliści chwile stresu przeżywać będą od 18 kwietnia. To wtedy rozpocznie się trzyczęściowy egzamin gimnazjalny, który potrwa do 20 kwietnia.
Maturzyści swoją naukę zakończą już 29 kwietnia, aby od 4 do 27 maja móc przystępować do egzaminu dojrzałości. W tym roku nastąpi jednak pewna zmiana. Drugiego dnia zmierzą się oni z językiem angielskim, a nie, tak jak to było dotychczas, z matematyką.
Zakończenie roku dla wszystkich pozostałych odbędzie się 24 czerwca 2016 r.

Przypominamy, że wolne będziemy mieli także w związku z Zaduszkami. 1 Listopada przypada na niedzielę, dniem wolny przypada na poniedziałek 2 listopada. Kolejny wolny dzień przypada 11 Listopada. W tym roku Święto Nieodległości obchodzimy w środę.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA