REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kamila młodzieżowym liderem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kamila Siatka – uczennica II Liceum została “Chełmskim Młodzieżowym Liderem”. To nagroda przyznawana przez Młodzieżową Radę Miasta Chełm.

Kamila jest uczennicą II klasy o profilu prawniczym z rozszerzonym programem nauczania historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Na jej świadectwie szkolnym każdego roku widniał czerwony pasek. Od 3 klasy gimnazjum była stypendystką Prezydent Miasta Chełm. Na zakończenie klasy II Kamila uzyskała średnią 5,3. Nie trzeba dodawać, że w rubryce zachowanie  wpisano: Wzorowy.

Od początku nauki w II LO Kamila jest przewodniczącą Szkolnego Koła PCK. Jako prezes tej organizacji, od września 2015 roku, koordynuje różnego rodzaju zbiórki, m.in.: „Wyprawka dla Żaka”, „Gorączka Złota”, Czerwonokrzyska Gwiazdka” czy też „Wielkanoc z PCK”. Wspiera ją około 30 wolontariuszy z „Dreszera”, którzy z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zbiórkach. Od dwóch lat Kamila jest wolontariuszką WOŚP, pomaga w organizacji szkolnego sztabu przy II Liceum, uczestniczy w aukcjach, kweście ulicznej i współpracuje z Bankiem Peakao S.A.

Działania, które Kamila podejmuje na co dzień nie wynikają z chęci zaistnienia w grupie rówieśniczej czy zaimponowania komuś. Wynikają z jej pasji, potrzeby serca i samorealizacji. Według uczennicy młodzieżowy lider to osoba, która potrafi pogodzić naukę z zainteresowaniami i jednocześnie jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi oraz zachęca innych do podjęcia nowych wyzwań i pracy na rzecz osób potrzebujących.

Jej pasją jest taniec towarzyski. Umiejętności szlifuje w Chełmskim Centrum Tańca “Rytm”. Dotychczas udało jej się zdobyć klasę taneczną „B” w stylu standardowym i klasę taneczną „C” w stylu latynoamerykańskim. Od 8 lat bierze udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego, zdobywając czołowe miejsca na podium. Osiągnęła m.in.: mistrzostwo województwa lubelskiego, III miejsce na Grand Prix Polski oraz Puchar Okręgu Lubelskiego.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*