REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kamiński piąty w Finlandii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Patryk Kamiński zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Tampere (Finlandia) Mistrzostwach Świata Juniorów w zapasach.

Podopieczny trenera Andrzeja Głąba, swój start rozpoczął od fektownego zwycięstwa przez położenie na łopatki reprezentanta Chin- Jijie Mu.

Przeciwnikiem Patryka w drugim starciu był Saigidmagomed Omarov reprezentujący Azerbejdżan, którego pokonał bez większych problemów.

W trzeciej walce młody chełmianin spotkał się z zawodnikiem z Kirgistanu-Roman Kim. Mimo ambitnej postawy Kamiński nie sprostał doświadczonemu zapaśnikowi. Zgodnie z sędziowskimi przepisami nasz zawodnik wywalczył prawo walki o brązowy medal.

Rywalem Patryka był zawodnik gospodarzy Konsta Johannes Maeenpaeae. W tym decydującym pojedynku, kto stanie na podium z brązowym medalem, silny i dobrze wyszkolony odpierał wszystkie próby zdobycia punktów przez Kamińskiego – informuje Cement Gryf-Chełm.

Ostatecznie Patryk został sklasyfikowany na piątym miejscu na świecie. Sukces jest tym bardziej większy, gdyż nie rywalizował w swojej kategorii wagowej (98 kg.). Trener kadry narodowej juniorów postanowił aby spróbował swoich sił w kategorii wyższej o 22 kg.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*