REKLAMA
,
Kamiński ze srebrnym medalem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bartosz Kamiński zdobył srebrny medal podczas zapaśniczego Pucharu Polski Kadetów w Warszawie. Gratulujemy!

Reklama

Stolica gościła najlepszych zapaśników z terenu całej Polski w kategorii kadet (15-17 lat). Zawody Pucharu Polski były zarazem pierwszą eliminacją do finałów Mistrzostw Polski Kadetów rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do walk o medale stanęło 234 zawodników z 48 klubów. W dziesięciu kategoriach wagowych młodzi zapaśnicy stoczyli ze sobą 418 walk.

Turniej był także pierwszym sprawdzianem formy dla czołówki zawodników walczących o reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy kadetów. Do rywalizacji wśród najlepszych stanęło sześciu reprezentantów MKS Cement-Gryf Chełm.

Wysoką formę zaprezentował Bartosz Kamiński, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Po wygraniu czterech walk awansował do ścisłego finału. W walce o złoty medal uległ niestety zawodnikowi z Pabianic i tym samym zdobył srebrny medal.

Z dobrej strony pokazali się także Filip Zając i Hubert Sidoruk. Filip po wygraniu dwóch walk, a Hubert trzech stanęli przed szansą zdobycia brązowego medalu. Niestety, obaj ulegli swoim przeciwnikom i zakończyli turniej tuż za podium – obaj na piątych miejscach.
Dobrze zaprezentował się również Iwo Borowiec, który odniósł trzy zwycięstwa. Jednak w starciach o awans do strefy medalowej nie zdołał pokonać przeciwników i ostatecznie sklasyfikowany został na ósmym miejscu w kraju.
Czternastą lokatą zajął Kacper Guz, a osiemnastą Karol Piekło.

Chełmskich zawodników przygotowali do zawodów trenerzy Dariusz Jabłoński i Andrzej Głąb.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA