REKLAMA
,
Kariera na kolei?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego będą mieć zapewnione praktyki zawodowe, a najlepsi stypendia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały właśnie umowę o współpracy z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.

Reklama
PLK podpisują umowy o współpracy ze szkołami, które kształcą przyszłych pracowników kolei; czyli dyżurnych ruchu, automatyków sterowania ruchem oraz kolejowych specjalistów dróg i mostów. 13 kwietnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały taką umowę z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. Dokument dotyczy kształcenia przyszłych kolejarzy na kierunku technik transportu kolejowego. Dzięki niej uczniowie z Chełma będą mieli zapewnione lekcje i praktyki zawodowe u boku wykwalifikowanych pracowników Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. A najlepsi dostaną stypendia.
 
Dobrze wykształcona kadra specjalistów na kierunkach kolejowych to gwarancja kompetentnych pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Stypendia i wsparcie dla szkół są inwestycją w wykwalifikowanych pracowników, a tym samym w nowoczesną i bezpieczną kolej – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Chełmska szkoła będzie mogła zaoferować swoim uczniom ciekawe praktyki zawodowe realizowane pod okiem doświadczonych kolejarzy.
 
Stypendia i możliwość stabilnej pracy zachęcą do nauki zawodu – spodziewa się Dorota Bekasiewicz, dyrektor ZSEiT w Chełmie.
Informacja ta zbiegła się w czasie w inną, dotyczącą dużych inwestycji na kolei w naszym regionie. W środę (20 kwietnia) premier ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do programu Kolej Plus. Do realizacji trafi więc pięć inwestycji w województwie lubelskim: Lublin-Łęczna/LW Bogdanka, Szastarka-Janów Lubelski-Biłgoraj, Chełm-Włodawa, Łuków-Lublin, Rejowiec-Zawada-Zamość Szopinek.
 
Te projekty to budowa, odbudowa i projektowanie linii kolejowych. W ramach programu na Lubelszczyźnie powstanie 90 km nowych linii kolejowych. Wartość to blisko 3,5 mld zł – rekord, jeśli chodzi o środki w podziale na województwa – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu .
A to z kolei oznacza nowe miejsca pracy dla wykształconych kolejarzy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA