REKLAMA
,
Kasztanowce wróciły
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W tym tygodniu na dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie powróciły kasztanowce. Drzewa są jeszcze młode, ale wszyscy mamy nadzieję, że będą zdrowo rosły i za kilkadziesiąt lat osiągną wielkość swoich poprzedników.

Reklama

Na szkolny dziedziniec powróciły dwa kasztanowce. Są to sadzonki odmiany czerwonej (aesculus carnea) i mierzą po około trzy metry wysokości. Zostały posadzone w miejsce starych okazów, które wycięto pod koniec sierpnia.

Kasztanowce to nieformalny symbol szkoły. Od niemal stu lat te piękne drzewa rosną po obu stronach wiodącej do liceum ul. Czarnieckiego. Dwa okazy pyszniły się u wejścia do budynku, przy fontannie z czaplą, inne tworzą urokliwe otoczenie szkoły.

Ostatnimi laty drzewa zaczął atakować szkodnik szrotówek kasztanowcowiaczek i władze miasta zdecydowały o wycięciu wielu chorych drzew. W lipcu z kolei nad miastem przetoczyła się potężna burza, która połamała wiele drzew. Poważnie ucierpiał wtedy także jeden z kasztanowców przy fontannie, a łamiące się konary dodatkowo uszkodziły część budynku liceum. Przy okazji okazało się, że i drugie drzewo jest chore i stwarza zagrożenie. Oba zostały więc wycięte.

Dyrekcja szkoły zdecydowała jednak, że liceum nie może pozostać ogołocone ze swych symboli. W tym tygodniu nowe drzewa posadzono więc w miejsce starych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA