REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Każdy będzie mógł projektować polski paszport
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wystartowała kampania „Zaprojektuj z nami polski paszport 2018”. Nowy dokument powstaje w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

MSWiA wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A, zainicjowała kampanię “Zaprojektuj z nami polski paszport 2018”.  Dokument powstanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z 13 wizerunków graficznych przedstawiających najważniejsze motywy niepodległościowe: postaci, wydarzenia, miejsca i symbole, w nowym paszporcie znajdzie się sześć, które uzyskają największą liczbę głosów. Głosowanie za pośrednictwem strony internetowej zaprojektujpaszport.gov.pl potrwa do 10 września. O tym, czy na jednej z 19 stron wizowych znajdą się na przykład gen. Józef Haller, Kopiec Czynu Niepodległościowego – tzw. Mogiła Mogił, Gabriel Narutowicz, ks. Ignacy Skorupka, Władysław Grabski, czy Eugeniusz Kwiatkowski – mogą zdecydować także chełmscy internauci.

Dotychczas najbardziej popularnym projektem jest ten, który zawiera Orzełka Legionowego – jeden z wielu wzorów orłów, które pojawiły się na czapkach żołnierzy różnych jednostek Legionów Polskich.

Każdy, kto zdecyduje się na udział w  głosowaniu może wskazać 6 swoich typów. Wybierzcie swoje i zagłosujcie!

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Kompletna pisparanoja.Olac tych gowniarzy.

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *