REKLAMA
,
To idą Święta: kiermasze, jarmarki…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze prawie dwa miesiące, ale w sklepach pojawiły się już świąteczne ozdoby, a miasta od dłuższego czasu przygotowują się do bożonarodzeniowych kiermaszy i jarmarków. W Chełmie będą dwa, we Włodawie jeden, a Krasnystaw ogranicza się w tym roku do spotkania przy opłatku i kolędach.

Reklama

Pisaliśmy niedawno, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez chełmski samorząd. Pierwsi chętni dzwonili do urzędu ponoć jeszcze we wrześniu. Swój udział w kiermaszu, organizowanym na pl. Łuczkowskiego, zapowiadają sprzedawcy ozdób świątecznych, zabawek, garmażerki i innych wyrobów kojarzących się ze świętami i mających je umilić. Na placu stanąć ma około 30 stoisk handlowych, a urzędnicy obiecują, że miejsce znajdzie się dla każdego. Zainteresowani wystawieniem swoich produktów mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr: 82 565 54 66.

Wzorem lat ubiegłych, jarmark zostanie prawdopodobnie połączony z Wigilią Wszystkich Chełmian – spotkaniem, które będzie okazją do wspólnej degustacji potraw, składania życzeń i śpiewania kolęd. Dokładną datę urzędnicy ustalą niebawem.

Drugi Jarmark Bożonarodzeniowy w Chełmie organizuje redakcja pisma „Nowy Tydzień – tygodnik lokalny”. Ten jarmark odbędzie się w niedzielę 17 grudnia br., w hali sportowej przy ul. Granicznej 2a.

„Wykonujesz bożonarodzeniowe ozdoby, przygotowujesz swojskie wędliny, wypieki, ozdoby czy inne świąteczne przedmioty z duszą? Jeśli tak, nie może cię zabraknąć na naszym Bożonarodzeniowym Jarmarku. Ruszyły zapisy dla wystawców” – zachęcają organizatorzy. Chętni mogą zgłaszać się do redakcji przy Lwowskiej 14, lub dzwonić pod nr 82 565 44 44.

We Włodawie świąteczny kiermasz przygotowuje Muzeum Zespół Synagogalny. Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano na sobotę 16 grudnia br. na terenie muzeum przy ul. Czerwonego Krzyża 7. Organizatorzy liczą na udział twórców ludowych, rękodzieła, świątecznych ozdob i oczywiście potraw. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat muzeum pod nr tel. 82 57 22 178 lub pocztą elektroniczną.

W Krasnymstawie w tym roku jarmarku nie będzie, ale nie zabraknie świątecznego spotkania. Na niedzielę 17 grudnia br. zaplanowano „Opłatek miejski” – spotkanie władz miasta z mieszkańcami, połączone ze składaniem życzeń i wspólnym kolędowaniem.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA