REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kierowca busa na podwójnym gazie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Funkcjonariusze krasnostawskiej komendy policji zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, wiózł rejsowym busem ludzi z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy.

Funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy w miejscowości Dziecinin (gm. Fajsławice) zatrzymali do kontroli busa jednej ze znanych firm przewozowych. Podczas kontroli okazało się, że kierowca – 40-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Busem relacji Tomaszów Lubelski – Warszawa przewoził 11 osób. O podejrzeniach wobec stanu trzeźwości kierującego busem, poinformował policję kierowca jadący za nim.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Z policyjnych rejestrów wynika, iż mężczyzna był wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzają ponadto, czy nie naraził przewożonych przez siebie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – informuje podkom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonych w wypadkach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*