REKLAMA
,
Kino plenerowe w Kumowej Dolinie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze próby techniczne już się odbyły i wszystko działa. 6 czerwca rusza w Chełmie kino plenerowe. W tym roku filmy pod gwiazdami oglądać będziemy w amfiteatrze w Kumowej Dolnie.

Reklama

Miesiąc wcześniej niż dotychczas i nie na dziedzińcu chełmskiego muzeum, a w miejscu gdzie są do tego idealne warunki – czyli w amfiteatrze „Kumowa Dolina”. Na sobotę, 6 czerwca, około godz. 21:00, zaplanowano pierwszy w tym sezonie seans w kinie plenerowym.

Pandemia zamroziła życie kulturalne. Pracownicy Chełmskiego Domu Kultury cały czas starali się jednak o to, by widzowie nie zapomnieli o potrzebach wyższych. Działa m.in. platforma Mojeekino.pl, na której CKF „Zorza” zaprasza widzów do kina on-line. Tymczasem rząd luzuje kolejne obostrzenia. Pod koniec minionego tygodnia w amfiteatrze w Kumowej Dolinie rozpoczęły się więc prace związane z uruchomieniem kina plenerowego. Zamontowano ekran, który wcześniej był wykorzystywany w ramach „Kina letniego” oraz nagłośnienie.  Pierwsze próby techniczne wypadły bez zarzutu.

Amfiteatr w Kumowej Dolinie liczy 2,5 tysiąca miejsc, ale ze względu na obowiązujące rygory sanitarne, na projekcje kina plenerowego będzie mogło wejść na razie około 250 osób.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA