REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kino plenerowe w Kumowej Dolinie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pierwsze próby techniczne już się odbyły i wszystko działa. 6 czerwca rusza w Chełmie kino plenerowe. W tym roku filmy pod gwiazdami oglądać będziemy w amfiteatrze w Kumowej Dolnie.

Reklama

Miesiąc wcześniej niż dotychczas i nie na dziedzińcu chełmskiego muzeum, a w miejscu gdzie są do tego idealne warunki – czyli w amfiteatrze “Kumowa Dolina”. Na sobotę, 6 czerwca, około godz. 21:00, zaplanowano pierwszy w tym sezonie seans w kinie plenerowym.

Pandemia zamroziła życie kulturalne. Pracownicy Chełmskiego Domu Kultury cały czas starali się jednak o to, by widzowie nie zapomnieli o potrzebach wyższych. Działa m.in. platforma Mojeekino.pl, na której CKF „Zorza” zaprasza widzów do kina on-line. Tymczasem rząd luzuje kolejne obostrzenia. Pod koniec minionego tygodnia w amfiteatrze w Kumowej Dolinie rozpoczęły się więc prace związane z uruchomieniem kina plenerowego. Zamontowano ekran, który wcześniej był wykorzystywany w ramach „Kina letniego” oraz nagłośnienie.  Pierwsze próby techniczne wypadły bez zarzutu.

Amfiteatr w Kumowej Dolinie liczy 2,5 tysiąca miejsc, ale ze względu na obowiązujące rygory sanitarne, na projekcje kina plenerowego będzie mogło wejść na razie około 250 osób.

Wstęp wolny, zapraszamy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama