REKLAMA
,
Kinobus.pl w Chełmie już w piątek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kinobus to objazdowy festiwal, który w dniach 24-27 sierpnia przemierzy blisko 500 kilometrów drogami województwa lubelskiego.

Kinobus to sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Impreza, jakiej jeszcze w Polsce nie było: festiwal filmowy, ale zarazem kulturo- i krajoznawczy, zahaczający także o historię, socjologię oraz architekturę. Kinobus to festiwal objazdowy w najpełniejszym tego słowa znaczeniu.

Reklama

Organizatorzy planują przez cztery dni odwiedzić kilkanaście działających kin, spotkać się z regionalistami oraz poznać atrakcje krajoznawcze i kulinarne Lubelszczyzny. Trzeciego dnia festiwalu, dokładnie w piątek (25 sierpnia) o godz. 20:30, kinobus.pl odwiedzi nasze miasto. Odbędzie się to w ramach „Kina Letniego” na dziedzińcu przy Muzeum na ul. Podwalnej.

Chełmianie będą mogli zobaczyć czeski film z 2014 roku – „Trabantem na koniec świata” (Trabantem až na konec světa).  Jest to czeska komedia dokumentalna. Dwa trabanty, jeden maluch i jedna jawa oraz pięcioro Czechów, dwóch Polaków i jeden Słowak na wyprawie przez drogi i bezdroża Ameryki Południowej. Ponad 20 000 kilometrów i cztery miesiące kumpelskiej, radosnej, choć nie pozbawionej niebezpieczeństw podróży. Czas: 94 minuty

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Kinobus przyjedzie do Chełma w drugim dniu festiwalu, czyli w PIĄTEK 25 sierpnia.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA