REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kobiece barwne światy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Malarka wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny. W Bibliotece PANS w Chełmie zobaczymy malarstwo Joanny Romanowskiej. Sprawdź szczegóły.

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie  zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy  malarstwa Joanny Romanowskiej. Wernisaż zaplanowano na 17 kwietnia, o godzinie 15:00, w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54.

Malarka – zgodnie z naturą kobiety – czyni tematem swoich obrazów najczęściej kwiaty, pejzaże, rzadziej portrety i martwą naturę. W swoich obrazach stara się wyrazić to, co w danym momencie ją zachwyciło, pobudziło do twórczych poszukiwań lub skłoniło do refleksji. Intuicyjnie poszukuje własnych środków wyrazu.
Po niektóre motywy sięga wielokrotnie, interpretując je na nowo, a wraz ze zmieniającym się stylem – inaczej. Wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny.

Wystawę będzie można oglądać do 18 maja br.

***

Joanna Romanowska związana jest z Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, studiów podyplomowych z zakresu kultury i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL.  Malarstwem zajmuje się z przerwami od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie z różnych źródeł. Sięga po różne techniki – akryl, olej, pastele, akwarelę, szkice węglem i ołówkiem.

W swoim dorobku może poszczycić się udziałem w wystawach, warsztatach i konkursach plastycznych.  Należy do Grupy Twórczej działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczyciel Plastyków w Lublinie. W swoich działaniach łączy pasję artystyczną ze społecznikowską, zwłaszcza regionalistyczną, za co została nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, oraz Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego.

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*