REKLAMA
,
Kobiety w Chełmie idą na spacer
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Polki protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych ogłoszonych przez Trybunał Konstytucyjny. W wielu miastach w kraju trwają protesty. Także w Chełmie. Sprawdź, kiedy?

Reklama

TK podjął decyzję, która odbije się nie tylko na kobietach, a na wielu polskich rodzinach a my postanawiamy się temu sprzeciwić. Spotykamy się jutro (25.10.20), o 17.00, pod zegarem na deptaku w Chełmie (okolice „daszków”) – piszą organizatorki „Spaceru kobiet w Chełmie„.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, 22 października, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Reakcją na to są protesty tysięcy osób, które – mimo ograniczeń i niebezpieczeństw wynikających z pandemii – wyszły na ulice. Protesty przybierają różne formy – marszy, symbolicznych “Pogrzebów Praw Kobiet” (np. w Lublinie) czy manifestacji pod hasłem „To jest wojna. Piekło kobiet trwa” (w Krakowie).

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, organizatorzy demonstracji przypominają, aby uczestnicy mieli ze sobą maski i zachowywali bezpieczny dystans. Protestujący gromadzić się mogą w grupkach do 10 osób.

Organizatorki chełmskiego spaceru też przypominają:

Pamiętajcie o maseczkach i o celu wydarzenia, zabierajcie ze sobą czarne parasolki, plakaty, transparenty co chcecie…
No i nie zapominajcie, to tylko spacer…

Napisz komentarz
 • Nie zapomnijcie wciąć koszulki z napisem Konstytucja. Przecież tak szanujecie demokrację. Ciekawi mnie również co ma PiS do orzeczenia TK. Ale lewicowe myślenie niewiele ma wspólnego z rozumem. Popieram protest ale przypominam że to konfederacja namieszała a TK tylko potwierdził to co jest zawarte w Konstytucji. Może tak lewica pójdzie pod dom Kwaśniewskiego?

  • Albo jesteś po prostu głupi, albo cyniczny. Nie wiem co gorsze, ale wiem, że przyspieszy to gwałtownie upadek KK w Polsce. Będziemy drugą Irlandią. A mgr przybłędska nie zrobiłaby nic, czego nie nakazałby jej Kaczor

  • Co ma Pis do orzeczenia TK…
   Równo pojechałeś sobie po bandzie. Nie wyręczaj rządowej tv, bo to już poniżej dna.

 • Roman dawaj.. I weź kolegów.

 • A chłopaki może przyjść ?!

 • Chełmianin normalny

  I tak wyskoczy Bukovsky jako fanatyk cierpienia kobiet i fetyszysta , będzie robił zdjęcia pewnie i nagrywał a potem pokaże rodzince przy kolacji jaki jest wspaniały 🙂 żenuaaaa
  ::

 • A będzie Kuba z mamą posłanką?

 • Brawo Kobiety! A Redakcji dziękuję za publikacje info PRZED akcja.

  • Dlaczego uważasz że to żart? Ona lekarz medycyny, kobieta, matka, A Kuba ponoć taki wykształcony, młody chce nowoczesnego miasta.

   • Żart?
    Oczywiście, ale wisielczy. Nikomu z nim do śmiechu. W tym zachłyśnięciu się władzą bezwzględną w Pisie, przyszedł wreszcie czas na megazgagę i bolesne torsje.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA