REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kolęda dla Hospicjum
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

DSC_0051Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrywa kolejną płytę z pastorałkami i kolędami. Z inicjatywą nagrania płyty wyszedł prezes Stowarzyszenia Tadeusz Boniecki.

Nagrania płyty potrwają jeszcze przez tydzień. Realizowane są w chełmskim studio nagrań sQuat. Płyta będzie zawierała czternaście pastorałek i kolęd.
Do udziału w tym projekcie Stowarzyszenie zaprosiło schole i zespoły działające przy chełmskich parafiach oraz Chór Ziemi Chełmskiej „ Hejnał” .Pastorałki śpiewają również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Dzieci z „ trzynastki” swoim śpiewem wspomógł także znany i ceniony piosenkarz Tomasz Szwed z Warszawy. Pan Tomasz Szwed specjalnie dla chełmskiego Hospicjum wykonał tez własną pastorałkę. W projekt chętnie włączyła się też Młodzieżowa Rada Miasta Chełm wraz z opiekunem panią Edytą Chudoba. Do wspólnego śpiewu w tak szczytnym celu nie trzeba było namawiać członków zespołu młodzieżowego z ZSO nr 8, Scholi „Rodzinka” z parafii Św. Rodziny oraz Scholi z parafii Mariackiej z ks. Tomaszem Kościkiem. W nagraniach wziął również Klub Seniora „ Złota Jesień”. Do wykonania kolędy Stowarzyszenie DSC_0067Hospicjum zaprosiło także prezydent Chełma Agatę Fisz i dyrektora wydziału oświaty UM Chełm Augustyna Okońskiego. Swoje zdolności wokalne zaprezentują specjalnie na tej płycie także dziennikarze chełmskich mediów. Wyjątkową kolędę dołączy także Chór Biznesu( Ewa Jaszczuk, Wojciech Hetman, Edyta Wojtowicz, ). Specjalne życzenia dla mieszkańców Chełma, podopiecznych Hospicjum, ich rodzin i wolontariuszy, przesłała Małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska ks. bp Artur Niziński – Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, znany reżyser Krzysztof Zanussi, aktorka Maja Komorowska.
-Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego działa od 5 lat.
Obecnie bezpośrednią domową opieką hospicyjną obejmujemy 35 chorych z terenu Chełma. Nie mamy kontraktu z NFZ. Środki na naszą działalność statutową pozyskujemy z tzw. 1%, ponieważ jesteśmy OPP oraz z różnych innych projektów. Dzięki temu możemy zapewnić specjalistyczną opiekę medyczną( lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog). Cały Zarząd Stowarzyszenia działa na zasadzie wolontariatu. Nie mamy rozbudowanej administracji.
W ramach działalności prowadzimy tez bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz grupy wsparcia dla osób w żałobie i po chorobie nowotworowej.
DSC_0094Rodziny zgłaszają coraz większą potrzebę objęcia opieką ich chorych ze strony naszego Hospicjum. Chcemy rozwijać tak bardzo potrzebną Chełmie i okolicach działalność. W planach nadal mamy również utworzenie niewielkiego hospicjum stacjonarnego.
Jednak aby realizować te szczytne cele, potrzebne są środki finansowe. Dlatego też po raz kolejny nagrywamy płytę z pastorałkami i kolędami. Zysk z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony na potrzeby naszego Hospicjum – wyjaśnia Boniecki .
Warto podkreślić, że wszyscy wykonawcy za wykonanie utworów nie wezmą ani złotówki. Atrakcją będzie z całą pewnością kolorowa okładka na płytę. Specjalnie dla Domowego Hospicjum zaprojektowała i namalowała ją pastelami Monika Trześniowska nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Tak jak wszyscy uczestnicy projektu, pani Monika wykonała ją charytatywnie. Przewidziano wydanie kilkuset egzemplarzy płyty. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować. Będzie ją można kupić grudniu w szkołach, parafiach, biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4 oraz podczas Świątecznego Jarmarku na placu Łuczkowskiego.

Aut: Justyna Fidler

DSC_0137 DSC_0396 IMG_3272

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*