REKLAMA
,
Jest kolejna firma, która chce inwestować w chełmskiej Strefie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na początku tygodnia na stronie Urzędu Miasta Chełm pojawiło się ogłoszenie o przetargu na zakup kolejnych działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jak się okazuje przetarg został ogłoszony, bo pojawił się inwestor. 

Reklama

Przetarg, który został ogłoszony dotyczy kilku działek o łącznej powierzchni 1,8 ha. Na tym terenie znajdują się kanał sanitarny, kanał deszczowy i wodociąg. Cena wywoławcza nieruchomości została oszacowana na kwotę  780 tys. złotych brutto.

– Przetargi ogłaszane są pod konkretnego przedsiębiorcę, który się zgłosi do Strefy, przedstawi swój pomysł na biznes i wówczas jest przeprowadzany przetarg łączny. najprościej mówiąc jest to przetarg na sprzedaż nieruchomości i konkurs ofert na dany pomysł na biznes – wyjaśnia nam Marcin Grel, zastępca dyrektora wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Chełm.

Na obecną chwilę miejscy urzędnicy nie mogą zdradzać o jaką firmę chodzi.

– Zainteresowanie Specjalną Strefą Ekonomiczną jest spore, w zasadzie nie ma tygodnia bez telefonu z zapytaniem o możliwości inwestycji w Strefie. Dla przykładu – jedna firma już rozpoczęła budowę, druga już doczekała się przetargu na zakup działek, kolejne dwie już zgłosiły chęć inwestycji i czekają obecnie na ogłoszenie przetargów. Gdy wszystkie te inwestycje dojdą do skutku, teren przy ul. Hutniczej zostanie całkowicie zapełniony – wyjaśnia Grel. – Dlatego też dążymy do przyłączenia do Specjalnej Strefy Ekonomicznej terenów przy ul. Wschodniej oraz ul. Ceramicznej. To otworzy możliwość inwestowania w Strefie kolejnym firmom – dodaje Grel.

Jak informują miejscy urzędnicy terenami w Chełmie interesują się firmy zajmujące się różnymi branżami. Inwestora, który chce kupić działki wystawione na przetarg poznamy po zakończeniu postępowania.

Strefa Ekonomiczna w Chełmie okaże się sukcesem inwestycyjnym? Jak oceniacie funkcjonowanie Strefy? Czekamy na Wasze komentarze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA