REKLAMA
,
Kolejna grupa przestępcza rozbita. | Zobacz WIDEO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Funkcjonariusze NOSG w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem i wprowadzaniem do obrotu papierosów pochodzących z przemytu.

W ramach czynności realizowanych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie ustalono, że od jesieni 2015r. na terenie województwa lubelskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się organizowaniem przemytu papierosów z terytorium Ukrainy do Polski w pociągu międzynarodowym relacji Kijów – Warszawa.

Reklama

– Przemycone papierosy członkowie grupy wprowadzali do obrotu na lubelskich targowiskach lub przekazywali ustalonym personalnie osobom z głębi terytorium RP – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej 86 200 paczek papierosów narażając Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 1,5 mln. zł.

– W ramach prowadzonego śledztwa prokurator nadzorujący czynności przedstawił sześciu mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Trzech z nich usłyszało zarzuty kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – dodaje Sienicki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA