REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
AKTUALIZACJA. Kolejne osoby zarażone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przez weekend na terenie powiatu chełmskiego potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To mężczyzna i kobieta, którzy mieli kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Reklama

W weekend na terenie powiatu chełmskiego (gmina Białopole) obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat. Oboje mieli wcześniej styczność z przypadkiem potwierdzonym. Mężczyzna jest w stanie dobrym, zaś kobieta w średnim.

Dzisiaj rano (23 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Przypadek potwierdzony w województwie lubelskim to mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego. Chory przyjechał z kraju o dużej transmisji wirusa. Jego stan jest dobry.

To 40. przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim; w Polsce mamy łącznie 649 osób zakażonych, siedmioro zmarło.

AKTUALIZACJA

Dzisiaj po południu (23 marca) stan zachorowań na terenie powiatu chełmskiego zmienił się, a liczba zarażonych wzrosła do 9 osób.
Rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że przypadki nowych zakażeń w naszym województwie dotyczą jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat oraz dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat. Stan całej trójki określono jako dobry. Wszyscy są z powiatu chełmskiego i mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama