REKLAMA
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Kolejne oszustwo na BLIK-a
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkanka Chełma padła ofiarą oszustwa internetowego. Ktoś podszył się pod jej koleżankę i poprosił o opłacenie transakcji. Policja apeluje o większą ostrożność i weryfikację informacji otrzymywanych drogą elektroniczną.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie internetowym metodą na BLIKa. Poinformowała o tym 29-letnia chełmianka, która straciła 460 złotych. Z relacji zgłaszającej wynika, że na portalu społecznościowym otrzymała od koleżanki wiadomość z prośbą o opłacenie transakcji. Była przekonana, że faktycznie pomaga właśnie tej osobie. Wygenerowała więc na swoim koncie bankowym kod i wysłała go.

Reklama

Kiedy jednak koleżanka po raz drugi w podobny sposób poprosiła ją o finansowe wsparcie, wydało jej się to podejrzane. Okazało się, że konto koleżanki zostało przejęte przez oszusta, który w jej imieniu  rozsyłał fałszywe wiadomości.

Policjanci apelują o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy, skontaktujmy się z nadawcą i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pierwsza podstawowa zasada zakładajcie hasło dostępu do samego smartfona gdzie z reguły można bez problemu ściągnąć i ustawić program szpiegujący.
  Druga droga infekcji to komunikatory i najróżniejsze portale konkursowe wymagające ponownego logowania.
  Blik i wszystkie inne portmonetki są w miarę bezpieczne gdyż można na tyle być okradzionym na ile sami wyrażamy na to zgodę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA