REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Kolejne oszustwo na BLIK-a
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Mieszkanka Chełma padła ofiarą oszustwa internetowego. Ktoś podszył się pod jej koleżankę i poprosił o opłacenie transakcji. Policja apeluje o większą ostrożność i weryfikację informacji otrzymywanych drogą elektroniczną.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie internetowym metodą na BLIKa. Poinformowała o tym 29-letnia chełmianka, która straciła 460 złotych. Z relacji zgłaszającej wynika, że na portalu społecznościowym otrzymała od koleżanki wiadomość z prośbą o opłacenie transakcji. Była przekonana, że faktycznie pomaga właśnie tej osobie. Wygenerowała więc na swoim koncie bankowym kod i wysłała go.

Reklama

Kiedy jednak koleżanka po raz drugi w podobny sposób poprosiła ją o finansowe wsparcie, wydało jej się to podejrzane. Okazało się, że konto koleżanki zostało przejęte przez oszusta, który w jej imieniu  rozsyłał fałszywe wiadomości.

Policjanci apelują o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy, skontaktujmy się z nadawcą i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pierwsza podstawowa zasada zakładajcie hasło dostępu do samego smartfona gdzie z reguły można bez problemu ściągnąć i ustawić program szpiegujący.
  Druga droga infekcji to komunikatory i najróżniejsze portale konkursowe wymagające ponownego logowania.
  Blik i wszystkie inne portmonetki są w miarę bezpieczne gdyż można na tyle być okradzionym na ile sami wyrażamy na to zgodę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama