REKLAMA
,
Kolejne oszustwo „na policjanta”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 20 tysięcy złotych straciła mieszkanka Chełma po telefonie od fałszywego policjanta. Mężczyzna przekonał ją, że oszuści wyłudzają pieniądze z kont bankowych i namówił, aby wypłaciła oszczędności. Kobieta uwierzyła i przekazała gotówkę wskazanej osobie.

Informację o oszustwie dyżurny komendy otrzymał wczoraj po południu (18 lutego). Z ustaleń policjantów wynika, że do 80-letniej mieszkanki Chełma zadzwonił mężczyzna. Podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Pytał o biżuterię i oszczędności. Informował, że oszuści posługują się podrobionymi dokumentami i wyłudzają pieniądze z kont bankowych. Radził, aby kobieta wypłaciła środki ze swojego rachunku i przekazała wskazanemu policjantowi.

Reklama

Dzwoniący tak pokierował rozmową, że pokrzywdzona zdecydowała się wypłacić gotówkę z rachunku bankowego. Następnie na ulicy przekazała ją wskazanej osobie.
Po powrocie do domu miała czekać na wizytę policjantów i prokuratora. Gdy jednak nikt nie przyszedł, zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Straciła w ten sposób 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie rozwagi w przypadku tego typu telefonów. Oszuści stosują przeróżne metody i legendy chcąc wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, że policjanci o prowadzonych sprawach nie informują telefonicznie, ani też nie żądają pieniędzy czy innych wartościowych przedmiotów.
Nie działajmy pochopnie, zakończmy rozmowę i poradźmy się najbliższych. Informujmy o tego typu telefonach dzwoniąc na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA