REKLAMA
,
Kolejna próba oszustwa „na policjanta”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianka w porę zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta. Ważna była też szybka reakcja policjantów. Pieniądze nie przepadły.

Reklama

Do dyżurnego komendy zgłosiła się wczoraj (19 stycznia) 65-letnia chełmianka, która poinformowała o oszustwie. Jak się okazało, kilka dni temu telefonicznie skontaktował się z nią mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że jej oszczędności na rachunku bankowym są zagrożone i prowadzone są specjalne działania, które mają je ochronić.

Kobieta za jego namową zaciągnęła kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych i całą kwotę przelała na wskazane przez niego konto. Policjanci natychmiast ustalili, że przekazane przez pokrzywdzoną pieniądze znajdują się jeszcze na tym rachunku i zablokowali możliwość ich wypłaty.

Przypadek ten pokazuje, że oszuści nadal nie odpuszczają. Stosują przeróżne metody, aby zmanipulować starsze osoby, wprowadzić je w sytuację stresową, która utrudnia racjonalne myślenie i działanie. Policjanci przestrzegają przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu gotówki czy też innych wartościowych przedmiotów i przypominają, że w prowadzonych sprawach policjanci nigdy nie żądają pieniędzy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, dzwońmy na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA