REKLAMA
,
Kolejne oszustwo w Internecie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mieszkaniec gminy Sawin zainteresował się internetową ofertą sprzedaży ciągnika rolniczego. Po wstępnych ustaleniach zapłacił za pojazd ponad 40 tysięcy złotych. Ciągnika nie dostał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Reklama

Wczoraj (5 grudnia) do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 45-letni mieszkaniec gminy Sawin, który poinformował o oszustwie na jego szkodę.
Jak się okazało, pod koniec listopada zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym sprzedaży ciągnika rolniczego. Oferta wystawiona była na jednym z portali internetowych. Po uzgodnieniach ze sprzedającym, przelał na wskazane konto 42 tysiące złotych.

Gdy ciągnik w umówionym terminie nie został mu dostarczony, a kontakt ze sprzedającym się urwał, zorientował się, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i apelują o zachowanie ostrożności w przypadku zakupów internetowych.

To nie pierwsze zgłoszenie tego typu oszustwa. Pamiętajmy, by sprawdzać wiarygodność i rzetelność osób handlujących na portalach aukcyjnych, ale także sklepy internetowe. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu, warto zachować wszelką korespondencję ze sprzedającym.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA