REKLAMA
,
Kolejne oszustwo w sieci: na uczucia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zorientowała się, że mężczyzna podający się za amerykańskiego żołnierza nie ma wobec niej uczciwych zamiarów. Wcześniej jednak mieszkanka powiatu chełmskiego przesłała mu prawie 40 tysięcy złotych.

Reklama

W styczniu 50-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego nawiązała przez komunikator internetowy znajomość z mężczyzną. Ten podawał się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Iraku. Znajomość rozwijała się, aż w pewnym momencie nowy znajomy poprosił ją o pieniądze. Pisał, że spowodował w pracy wypadek i musi zapłacić odszkodowanie. Kobieta uwierzyła i kilka razy przelała pieniądze na wskazany przez niego rachunek. Łącznie blisko 40 tysięcy złotych.

To jednak nie wystarczyło. Mężczyzna ponawiał prośby o kolejne przelewy i informował o swoich nowych problemach. Wtedy kobieta zaczęła podejrzewać, że ma do czynienia z oszustem. Wczoraj (20 kwietnia) zawiadomiła policję.

Policjanci wyjaśniają sprawę i przestrzegają przed tego typu oszustami. Nowi znajomi najpierw wzbudzają zaufanie i  uczucia, po czym pod pretekstem nagłych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie łatwo jest stworzyć postać, która w rzeczywistości nie istnieje.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA