REKLAMA
,
Kolejne remonty ulic
Kolejne remonty ulic
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto zapowiada kolejne remonty ulic. Urząd ogłosił wczoraj przetargi na wykonanie tych robót.

Reklama

Miasto zapowiada kolejne remonty ulic. Urząd ogłosił wczoraj przetargi na wykonanie robót remontowych na odcinkach ulicy Lwowskiej i Hutniczej.

Lwowska

Do końca miesiąca potencjalni wykonawcy mogą składać oferty na remont ulicy Lwowskiej. Tym razem przyszła pora na naprawę niewiele ponad 430 metrów nawierzchni tej ulicy na odcinku od granic miasta w stronę centrum. Urzędnicy narzucają tu ogromne tempo. Od terminu złożenia oferty do zakończenia prac wykonawca będzie miał zaledwie 35 dni kalendarzowe. Prace obejmują nie tylko wylanie nowej warstwy asfaltu ale również:

 … przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów.

Na początek wypada ponownie pogratulować władzom miasta skuteczności w pozyskiwaniu pieniędzy na remonty dróg. Remont Lwowskiej jest współfinansowany z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Gratulujemy także odwagi. Remont tego fragmentu ulicy spowoduje kolejne utrudnienia w dostępie do miasta. Nałoży się na to, to co dzieje się na ul. Rejowieckiej, Kolejowej, Wojsławickiej i Okszowskiej. Zakładane tempo robót bardziej pasuje do miesięcy letnich niż zwykle deszczowego listopada. Optymizmem nie napawają również doświadczenia z ul. Kolejowej (na zdjęciu) czy Sybiraków, gdzie remonty ewidentnie nie zostaną wykonane w terminie.

Hutnicza

Drugi przetarg dotyczy ul. Hutniczej. Roboty mają objąć wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników wraz z infrastrukturą techniczną. Chodzi  o blisko 200-metrowy odcinek
…od skrzyżowania przed nieruchomością PKS-u wraz z tym skrzyżowaniem, do wybudowanej przed dwoma laty drogi prowadzącej do strefy przemysłowej.
W tym przypadku zwycięska firma ma trochę więcej czasu . Wprawdzie ofertę musi przygotować do 29 października, ale samą inwestycję będzie musiała wykonać do końca pierwszego półrocza 2021 roku.

Włodawska i Zawadówka

Warto także zwrócić uwagę na upływający jutro termin składania ofert opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remont drogi wojewódzkiej nr 812 (ul. Włodawska i ul. Zawadówka) w Chełmie. W założeniach przetargowych przewidziano, że  projekt ma uwzględniać
drogi jednojezdniowe, dwukierunkowe, ciągi piesze i wydzielone trasy rowerowe, oświetlenie pasów drogowych, budowę kanalizacji deszczowej, a także rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Na wykonanie projektu wykonawca będzie miał 80 dni od daty podpisania umowy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA