REKLAMA
,
Kolejowa – ostatni etap przebudowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jutro (31 marca) rozpocznie się ostatni, III etap przebudowy ulicy Kolejowej. Prace obejmą ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem.

Reklama

Prace związane z II etapem przebudowy ulicy Kolejowej są już na finiszu. Drogowcy skończyli asfaltowanie jezdni na odcinku od dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego, który jest już w pełni przejezdny.
Wykonawca przeniósł się na kolejny fragment drogi, od przejazdu do skrzyżowania z ul. Fabryczną, który w piątek (27 marca) po południu został wyłączony z ruchu. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i korzystać z objazdów.
Prace na tym odcinku potrwają do połowy maja br.

III etap

Natomiast we wtorek (31 marca) rozpocznie się ostatni, III etap przebudowy ulicy Kolejowej. Prace obejmą ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem.

Zakres robót budowlanych III etapu obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów, poszerzenie i skanalizowanie skrzyżowań ulicy Kolejowej z ulicą Sienkiewicza, Starościńską, Kińczyka oraz Al. Piłsudskiego, wykonanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowę oświetlenia, a także usunięcie kolizji z uzbrojeniem podziemnym, wykonanie prac związanych z organizacją ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome), a na koniec – zagospodarowanie zieleni.

Utrudnienia do grudnia

W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się budową kanału kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania ulicy Kolejowej z Piłsudskiego. Związane z tym utrudnienia ograniczą się do wyłączenia z ruchu części jezdni, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przejezdności we wszystkich kierunkach. Roboty związane z kanalizacją mają potrwać 2-3 tygodnie.

Potem (w drugiej połowie kwietnia) ruszą kolejne zadania związane z przebudową. Docelowo utrudnienia na ulicy Kolejowej będą występowały na całym przebudowywanym odcinku.

Wartość inwestycji to 9,383 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace mają się zakończyć do 2 grudnia 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Widać przebudowę przyłączy – płotki i dziury w ziemi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA