REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kolejowa – ostatni etap przebudowy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jutro (31 marca) rozpocznie się ostatni, III etap przebudowy ulicy Kolejowej. Prace obejmą ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem.

Reklama

Prace związane z II etapem przebudowy ulicy Kolejowej są już na finiszu. Drogowcy skończyli asfaltowanie jezdni na odcinku od dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego, który jest już w pełni przejezdny.
Wykonawca przeniósł się na kolejny fragment drogi, od przejazdu do skrzyżowania z ul. Fabryczną, który w piątek (27 marca) po południu został wyłączony z ruchu. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i korzystać z objazdów.
Prace na tym odcinku potrwają do połowy maja br.

III etap

Natomiast we wtorek (31 marca) rozpocznie się ostatni, III etap przebudowy ulicy Kolejowej. Prace obejmą ponadkilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z tym skrzyżowaniem.

Zakres robót budowlanych III etapu obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów, poszerzenie i skanalizowanie skrzyżowań ulicy Kolejowej z ulicą Sienkiewicza, Starościńską, Kińczyka oraz Al. Piłsudskiego, wykonanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowę oświetlenia, a także usunięcie kolizji z uzbrojeniem podziemnym, wykonanie prac związanych z organizacją ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome), a na koniec – zagospodarowanie zieleni.

Utrudnienia do grudnia

W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się budową kanału kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania ulicy Kolejowej z Piłsudskiego. Związane z tym utrudnienia ograniczą się do wyłączenia z ruchu części jezdni, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przejezdności we wszystkich kierunkach. Roboty związane z kanalizacją mają potrwać 2-3 tygodnie.

Potem (w drugiej połowie kwietnia) ruszą kolejne zadania związane z przebudową. Docelowo utrudnienia na ulicy Kolejowej będą występowały na całym przebudowywanym odcinku.

Wartość inwestycji to 9,383 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace mają się zakończyć do 2 grudnia 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Widać przebudowę przyłączy – płotki i dziury w ziemi.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama