REKLAMA
,
Kolejową można przejechać
Kolejowa tylko dla osobówek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulicą Kolejową w Chełmie nie będą jeździć ciężarówki. Dzisiaj (5 marca) drogowcy ustawiają nowe oznakowania od strony al. Armii Krajowej i z drugiej strony od przejazdu kowelskiego.

Reklama
Urzędnicy miejscy ratują ulicę Kolejową przed zniszczeniem przez duży ruch ciężarowy. Nie chcą, aby niedawno wyremontowana trasa podzieliła los np. ulicy Hrubieszowskiej i do wiosny się rozpadła. Dlatego, jak czytamy na stronie Miasto Chełm, „kierując się troską o nawierzchnię”, opracowali zmiany w organizacji ruchu na Kolejowej. Chodzi o zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych.
 
Jak wiemy, w związku z przebudową DK12, kierowcy przejeżdżający tranzytem przez Chełm od wielu miesięcy kierowani są na objazd ulicami Przemysłową, Litewską, Hrubieszowską, al. Żołnierzy I AWP i al. AK. Nietrudno zauważyć, że prowadzi to do kompletnej dewastacji tych ulic.
Stan większości wymienionych ulic już przed wprowadzeniem objazdu był ostrzegawczy, co kwalifikowało je do remontu – wyjaśniają w Urzędzie Miasta. – Jednak coraz więcej kierowców ciężarówek ignoruje wytyczony objazd i skraca przejazd przez miasto wykorzystując nowo przebudowaną ul. Kolejową.
Miasto przyznaje, że ul. Kolejowa jest drogą powiatową klasy KR3 przystosowaną do ruchu pojazdów ciężarowych o znacznym natężeniu. Jednak ratusz stoi na stanowisku, że zasadnym jest uniemożliwienie kierowcom pojazdów ciężarowych korzystanie z tego „skrótu”, także ze względów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.
 
Miasto przygotowało zatem projekt przewidujący wprowadzenie ograniczenia tonażowego dla pojazdów od strony al. Armii Krajowej (wiadukt) i z drugiej strony od przejazdu kowelskiego. Nowa organizacja została wczoraj zatwierdzona i pozytywnie zaopiniowana przez policję. Następnie trafiła do realizacji do pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie, którzy dziś (5 marca) ustawiają nowe znaki.

Napisz komentarz
 • Jaka władza ( pisiowska) takie drogi. A ile było obietnic. To jest wiarygodność Banaszego

 • Nie jestem fanem pisowskiej władzy ale nie zgadzam się że remont Kolejowej zrobiono byle jak. Myślę że zrobiono solidnie poza wyjątkami o których sygnalizował Andrzej Sawa.
  Nie sądzę żeby ulica specjalnie ucierpiała chociaż jednocześnie zgadzam się że należy ograniczyć ruch tranzytowy przez miasto, szczególnie w okresie wiosennym. Prezentowane na zdjęciach rozjechane pobocza wynikały że nie są to skrzyżowania przystosowane do ciężkiego ruch tranzytowego. Jednocześnie ograniczanie ruchu lokalnego to czysta głupota.
  Raczej poszedłbym w kierunku umocnienia poboczy i ograniczenia czasowego. Chociaż tak naprawdę jedynym dobrym rozwiązaniem jest zakończenie remontu Rampy Brzeskiej.

  • Niestety mamy wieloletnie zaległości remontowe naszych dróg.Jest obecnie problem siatki dróg,konieczna Trasa Południowa.Teraz mamy Rejowiecką i Lubelską,a to za mało.

 • A co z dostawami np.węgla do składów przy Kolejowej?

  • Węgiel do składów TORAMI!!!!.A co z ciężarówkami z Austria Juice….tam setki ciężarówek kolejową rozwala,,, a maja wjazd od strony Castoramy … tak czy siak remont zrobiony byle jak niby nowe ,a już kłopoty z jazdą i brak komfortu jak w innych miastach.Takie malowanie trawy…jak za komuny…

   • Jaki wjazd od Castoramy?Przez tory?

   • Oczywiście,że więcej torami,ale jest drobny problem – cen przewozów koleją.

   • Auatria Juice ma swoją bramę wjazdową przez tory od strony Castoramy ,kiedyś tam był tranzyt ciężarówek mają i bocznicę kolejową . Uruchomić przejazd i po kłopocie:)

   • Niby kto ma to uruchomić (przejazd od str. Okszowskiej)? PKP? Zapomnijcie!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA