REKLAMA
,
Kolejowe rewolucje. Do Chełma z peronu tymczasowego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzeba będzie trochę pobiegać po Lublinie, zanim znajdziemy pociąg do Chełma. Zmiany czekają na pasażerów już w najbliższy czwartek.

Reklama

To nie będzie prosta sprawa znaleźć na lubelskim dworcu kolejowym pociąg w kierunku Chełma czy Zamościa. Z kolei pasażerów do Rzeszowa, Kraśnika i Stalowej Woli wozić będzie komunikacja zastępcza. To efekt trwających właśnie dużych inwestycji kolejowych. Pierwsza z nich polega na przebudowie torów prowadzących do Warszawy, w tym całkowitej przebudowie peronów na stacji Lublin, a druga na przebudowie linii do Stalowej Woli.

Zacznijmy od pociągów do Chełma

Od najbliższego czwartku 1 marca będą one odjeżdżały z peronu tymczasowego. Nazywa się Peron 4 i urządzono go na wiadukcie kolejowym nad ul. Kunickiego.
Tak więc pasażera, który np. wysiądzie z pociągu z Warszawy i zechce kontynuować podróż do Chełma, czeka wędrówka: najpierw trzeba będzie wyjść z budynku dworca, następnie skręcić w ulicę Pocztową, potem na prawo w ulicę Kunickiego i za wiaduktem wejść po schodach na górę. To tutaj: Peron 4.
To samo dotyczy pociągów w odwrotnym kierunku. Pociągi z Chełma do Lublina będą kończyć bieg na peronie tymczasowym. Jeżeli zechcemy przesiąść się na inny pociąg, trzeba będzie odwrotną trasą przejść na dworzec.
Dotyczy to także podróżujących do i z Zamościa.
Zapowiada się, że nie będzie to łatwe, zwłaszcza dla pasażerów niepełnosprawnych czy z ciężkim bagażem. Jednak spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnia, że czas potrzebny na przejście i przesiadkę – 7 minut, które uwzględniono w rozkładach jazdy – w zupełności wystarczy, by odbyć wędrówkę bez obaw o spóźnienie.

Inne kierunki

Z Peronu 4 wyruszać też będą pociągi regionalne w kierunku Kraśnika i dalej do Szastarki i Stalowej Woli. Nie zajadą jednak daleko, bo tylko do przystanku Lublin Zemborzyce. Tutaj na podróżnych czekać będzie komunikacja zastępcza czyli autobusy. To wydłuży czas trwania podróży do Kraśnika o około pół godziny.
Rewolucja na torach do Stalowej Woli spowodowała, że spółka PKP Intercity postanowiła zamienić pociągi z Lublina do Rzeszowa na autobusy, na całej trasie. Problemu to raczej nie rozwiązuje, bo podróż zamiast dotychczasowych 2,5 godz. trwać ma ponad 4 godziny.

Napisz komentarz
 • Fakt demo.1,5 roku remontu Lublin-Deblin to piramidalna glupota.

 • jak dlugo ? jak to na kolei bywa,wiec nie ma co oczekiwac na szybkie uporanie sie z problemem

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA