REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kolejowe rewolucje. Do Chełma z peronu tymczasowego
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trzeba będzie trochę pobiegać po Lublinie, zanim znajdziemy pociąg do Chełma. Zmiany czekają na pasażerów już w najbliższy czwartek.

Reklama

To nie będzie prosta sprawa znaleźć na lubelskim dworcu kolejowym pociąg w kierunku Chełma czy Zamościa. Z kolei pasażerów do Rzeszowa, Kraśnika i Stalowej Woli wozić będzie komunikacja zastępcza. To efekt trwających właśnie dużych inwestycji kolejowych. Pierwsza z nich polega na przebudowie torów prowadzących do Warszawy, w tym całkowitej przebudowie peronów na stacji Lublin, a druga na przebudowie linii do Stalowej Woli.

Zacznijmy od pociągów do Chełma

Od najbliższego czwartku 1 marca będą one odjeżdżały z peronu tymczasowego. Nazywa się Peron 4 i urządzono go na wiadukcie kolejowym nad ul. Kunickiego.
Tak więc pasażera, który np. wysiądzie z pociągu z Warszawy i zechce kontynuować podróż do Chełma, czeka wędrówka: najpierw trzeba będzie wyjść z budynku dworca, następnie skręcić w ulicę Pocztową, potem na prawo w ulicę Kunickiego i za wiaduktem wejść po schodach na górę. To tutaj: Peron 4.
To samo dotyczy pociągów w odwrotnym kierunku. Pociągi z Chełma do Lublina będą kończyć bieg na peronie tymczasowym. Jeżeli zechcemy przesiąść się na inny pociąg, trzeba będzie odwrotną trasą przejść na dworzec.
Dotyczy to także podróżujących do i z Zamościa.
Zapowiada się, że nie będzie to łatwe, zwłaszcza dla pasażerów niepełnosprawnych czy z ciężkim bagażem. Jednak spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnia, że czas potrzebny na przejście i przesiadkę – 7 minut, które uwzględniono w rozkładach jazdy – w zupełności wystarczy, by odbyć wędrówkę bez obaw o spóźnienie.

Inne kierunki

Z Peronu 4 wyruszać też będą pociągi regionalne w kierunku Kraśnika i dalej do Szastarki i Stalowej Woli. Nie zajadą jednak daleko, bo tylko do przystanku Lublin Zemborzyce. Tutaj na podróżnych czekać będzie komunikacja zastępcza czyli autobusy. To wydłuży czas trwania podróży do Kraśnika o około pół godziny.
Rewolucja na torach do Stalowej Woli spowodowała, że spółka PKP Intercity postanowiła zamienić pociągi z Lublina do Rzeszowa na autobusy, na całej trasie. Problemu to raczej nie rozwiązuje, bo podróż zamiast dotychczasowych 2,5 godz. trwać ma ponad 4 godziny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Fakt demo.1,5 roku remontu Lublin-Deblin to piramidalna glupota.

  No votes yet.
  Please wait...
 • jak dlugo ? jak to na kolei bywa,wiec nie ma co oczekiwac na szybkie uporanie sie z problemem

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak długo?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama