REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kolory muzyki – weekend drugi
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przed nami kolejny wakacyjny weekend z festiwalem Kolory Muzyki. W piątek koncert gwiazdy – Kasi Kowalskiej, a w sobotę bawimy się na potańcówce.

Reklama

Dwa lata temu tradycyjne obchody Dni Chełma zastąpiono trwającym trzy tygodnie festiwalem Kolory Muzyki. Pierwszy festiwalowy weekend już za nami. A co czeka nas tym razem?

W piątek 27 lipca do Chełma przyjedzie Kasia Kowalska. O godz. 20.30 artystka da koncert na Pl. Łuczkowskiego.

Ciekawie zapowiada się sobota 28 lipca – od godz. 19 Chełmski Dom Kultury proponuje nam przeniesienie się w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku i udział w retro-potańcówce. Zobaczcie zapowiedź.

„Pardon, to tu?”

to niecodzienne widowisko muzyczne, w którym udział bierze ponad 30 osób. Niezapomniane przeboje międzywojenne zagra Orkiestra z Kina Corso złożona z chełmskich muzyków. Soliści, stylizowani na największe przedwojenne gwiazdy, zaśpiewają piosenki Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Wszystko to w przezabawnych choreografiach i z kabaretowych zacięciem. Scenografia budowana na tę okazję nie odbiega niczym od wielkomiejskich teatrzyków rewiowo – kabaretowych z okresu międzywojnia. Nie zabraknie też starych piosenek podwórkowych w wykonaniu muzyków z zespołu Bimber Boys, którzy specjalnie na tę imprezę wcieli się w rolę Orkiestry Podwórkowej “Absztyfikanci z Czerniakowa”.

Organizatorom zależy, aby publiczność włączyła się do wspólnej zabawy. W tym celu przed sceną będzie urządzony podest dla amatorów tanga, cherlstona, poleczki, walczyka czy foxtrota. Oczywiście nie trzeba być zawodowym tancerzem, aby zabłysnąć na parkiecie. Podstawowych kroków nauczą chętnych zawodowcy z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT oraz z Estrady Dziecięcej.

Mamy nadzieję, że zechcecie  stworzyć z nami niezapomniany klimat międzywojennego Chełma i będziecie bawić się wspólnie z artystami. Dlatego namawiamy Was do tego, abyście pojawili się w strojach inspirowanych modą dwudziestolecia – zapraszają organizatorzy

Szczegółowy program Festiwalu Kolory Muzyki 2018:

Weekend II (Plac Łuczkowskiego)
27 lipca – piątek- Kasia Kowalska

28 lipca – sobota –  „Pardon, to tu?”
– Retro Potańcówka – 2,5 godziny zabawy tanecznej w stylu międzywojennym w wykonaniu chełmskich muzyków. W programie również nauka podstawowych kroków tanga, polki i foxtrota

Weekend III (ul. Strażacka – przy kinie Zorza)
3 sierpnia – piątek – Cleo

4 sierpnia – sobota – Sarsa

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama